Bilmek istediğin her şeye ulaş

Web sitemizi nasıl geliştirir ve okuyuculara nasıl tanıtırız?

  • Bir haber sitesinin en önemli unsuru imla kurallarıdır. Yazım ve imla hataları olmamasına özen göstermelisiniz.
  • İçeriğinizin özenli ve özgün hazırlanmış olması gerekir. Sağdan soldan kopyala-yapıştır haberler olmamalı.
  • Alan adı uzantısı .xyz akılda kalıcı değil gibi geliyor. Bunu imkanınız varsa daha bilindik bir uzantıyla (.com, .org, .net, vb.) değiştirmeniz mantıklı bir hamle olacaktır.
  • Tasarım her ne kadar önemli olsa da bu noktada sitenize yapılacak renk uyumları, tipografi ve logo dışında bir şeye ihtiyaç duyulacağını sanmıyorum (haber olan bağlantıya tıklanıldığında yeni sekmede açıyor, bu da düzeltilmeli).
Bunlar giderildikten sonra site alır başını gider zaten :)
  • Paylaş
Haber sitesi geliştirmek için bir CMS platformu seçin. Hurriyet gibi gazetlerin parayla satın aldığı site teknolojilerine paranız yetmeyebilir. Onun için Wordpress (en kolayı), Joomla veya Drupal (en kabiliyetlisi) gibi platformlardan birini inceleyin. Tesadüf ya, şahsen şu ara Drupal üzerinde çalışıyorum ve çok beğendiğimi söyleyebilirim. Bu platformda google gibi arama motorlarının yayınlarınızı doğru indexlemesi için bazı ek fonksiyonlar da mevcut. Muhtemelen diğer ikisinde de bu fonksiyon vardır. Hosting için katiyen Windows kullanmayın. Linux veya ticari UNIX kurulmuş bir bilgisayar kullanın. Cloud hosting çok ucuz fiyatlardan başlıyor, bakmanızda fayda var.

Okuyuculara tanıtmak nasıl olur, işin o tarafını inploid sitesinin sahiplerine sormak lazım!
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

82 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt