Bilmek istediğin her şeye ulaş

WhatsApp nasıl kullanılır?

Iphone için AppStore, Android işletim sistemi için Google Play, Blackberry OS için ise App World'den indirilebilecek olan WhatsApp uygulaması; kurulumundan sonra Gsm numaranızın kaydedilmesiyle kullanılabilir hale geliyor. Numaranın kaydedilmesiyle mevcut rehberinizle senkronizasyon işlemi gerçekleşiyor. Bu işlem sonucunda WhatsApp kullanan arkadaşlarınızı yukarıda bulunan 'Sık Kullanılanlar' sekmesinde görebilirsiniz.


Listeden anlık mesaj göndermek istenilen kişiyi seçerek, konuşma penceresine yönlendirildikten sonra mesajımızı yazdıktan sonra 'gönder(send)' tuşuyla gönderim tamamlanıyor. Karşımızdaki kişi uygulamada online olduğunda mesaj iletiliyor.


Blackberry OS işletim sistemine göre;

Uygulamadaki diğer özelliklere gelirsek; konuşma penceresinden karşıdaki kişiye resim, video, ses kaydı, kişi, konum gönderme işlemini gerçekleştirmek mümkün. Ana ekranda görünen Durum ve Ayarlar sekmeleriyle müsait, meşgul ya da şarjınızın bitmesi gibi bildirimleri paylaşmanız mümkün. Ayarlar sekmesinde ise profilinizde gözüken isim, profil resmini değiştirebilirsiniz. Engellenen kişiler, medya ve önizleme ayarları, bildirim profili ayarlama gibi kişiselleştirmeler de Ayarlar bölümündedir.


Sohbet sırasında uygulamaya özgü geniş smiley(gülen yüz) ifadelerini kullanmak isteyebilirsiniz.

  • Paylaş

Whatsapp'ı kurmak ve kullanmak gayet basittir. Program Türkçedir. Program kurulduğunda Telefon numarası girilir ve Telefona gelen kısa mesajdaki Onay kodu program'a yazılır. Daha sonra Sım Kart ve Telefon Hafızasındaki Rehbere kayıtlı kişilerden WhatsApp kullanan kişiler bir liste haline gelir. Orada mesaj, ses, video, fotoğraf gönderebilme gibi özellikleri bulunur. Kişilere Mesaj göndermek için "Kalem" şeklinde bir İcon bulunmaktadır. Bu seçeneği tıklayarak istediğiniz kişiye tıklayıp mesaj gönderebilirsiniz. Mesaj göndermek "Tamamen Ücretsizdir" ve operatör tarafından ücretlendirilmez. İnternet paketi üzerinden veri transferi olarak düşer veya Wireless Kablosuz olarak telefon üzerinden kullanabilir. Android telefonlarda Google play, Iphone için AppleStore'den indirilebilir. Linker aşağıdadır:


  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

3642 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları