Bilmek istediğin her şeye ulaş

WhatsApp'ta mesaj neden bazen geç gelir?

İletişim halinde iken bazen mesaj o an gelmedi ise başka işe dalabiliyorum. 10 dakika yada daha fazla zaman sonrasında (her zaman olmasa da), karşı tarafın gönderdiği mesaj gelmedi diye düşünüp, telefonu aktif hale getirip WhatsApp'a bakıyorum. O an mesaj geliyor. Zamanına baktığımda benim mesajımdan 4-5 dakika sonra gelmiş görünüyor! Yani kişi yollamış ama bana ulaşmamış gibi! Nedendir?Düzenle
Aklıma gelen birkaç nedeni sırallıyorum:
  • Telefonunuz ekran kapandığında internet bağlantısını da sonlandırmaya ayarlı olabilir. Pil kurtarıcı yazılımlar bunu yapabiliyorlar. Bir süre telefonu bıraktığınızda ekran kilitleniyordur, ekran kilitlenince de net bağlantısı sonlandırılıyordur.
  • Telefonunuz Akıllı Wi-Fi Aktarımı aktif ise 3G ile Wi-Fi arasında geçiş yapıyor olabilir bu esnada mesajları almakta gecikme yaşıyor olabilirsiniz.
  • WhatsApp sunucularında geçici bir yoğunluk olabilir.
İlk yazdığım ihtimali en yüksek olanı kanaatimce.
  • Paylaş
4

Eskiz, Peki bu ilk ihtimal nasıl giderilir ki?

Serkan Kiose, Telefon ayarlarınızda ekran kapandığında interneti de kapat gibi bir seçenek var mı bir bakın derim. Bir de pil tüketimini azaltmak için kullandıgınız uygulamalar varsa onları kaldırığ deneyin. Bir benzerini ben de yaşadım ve sebebi bir uygulama idi.

Eskiz, Teşekkürler, bakınayım

Serkan Kiose, Rica ederim...

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

129 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları