Bilmek istediğin her şeye ulaş

Whois sayfalarının 'backlink' etkisi nedir? Bu linklerin domain'e bir yarar/zararı var mıdır?

webmasterdeck.com/tools/wsbacklinker vb siteler, verdiğiniz domaine whois sitelerinde linkleyerek backlink üretiyor. Bu linklerin domaine bir yarar/zararı var mıdır acaba?Düzenle
Arama motorları, bağlantı veren ve alan sitenin ilişkili olup olmadığını yapay zeka içeren tekniklerle çıkarabiliyor. Google'ın yeni yapısında ilişkililik çok daha önemli bu yüzden bu tür backlink'lerin çok büyük bir yararı kalmadı.

Arama motorları aynı zamanda negatif notlandırma da (ranking) yapıyor. Bununla birlikte ilişkisiz bağlantıların bunu ne kadar etkilediğini açıklamıyorlar. Yani zararı hakkında birşey söylemek güç. Google'ın kullandığı algoritma için temel bilgi: blog.woorank.com/2013/04/what-is-a-pager... .
  • Paylaş
Teknik olarak bir zararı olmamakla beraber başka bileşenlerle birlikte zararlı olabilir. Şu şekilde düşünmek lazım. Linklerinizin çok büyük bir çoğunluğubu linklerden ise ve kısa bir zamanda oluşmuşsa yapılan şey bellidir. Ama 300-500 tane linkinizden 50-100 tanesi bunlardan sa ve aniden oluşmamışlarsa bir zararı olmaz. Neticede bu sitelerin neredeyse tamamı botlar tarafından zaten oluşturuluyor. Sen istesen de istemesen de.
  • Paylaş
Uzak durmanız gereken bir bağlantı türü. Backlink kaliteli ve kalıcı olduğu an itibariyle fayda sağlar. Alakasız yerlerden alınan, kalite puanı düşük bağlantılar her zaman için zarar verecektir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR