Bilmek istediğin her şeye ulaş

WhoNear'ın Foursquare'den farkı nedir?

WhoNear herhangi bir anda yakınınızdaki insanları ya da arkadaşlarınızın nerede olduklarını görebileceğiniz ve onlarla mesajlaşabileceğiniz mobil bir sosyal ağ servisidir. Benzer uygulamalardan farklı olarak WhoNear’da mekanlardan bağımsız olarak, check-in yapmanıza gerek olmadan, nerede olduğunuzu otomatik olarak paylaşabiliyorsunuz, tabi ki istediğiniz zaman da kapatabiliyorsunuz. Ayrıca WhoNear’da hazır sunulan aksiyon rozetlerini kullanarak da hızlıca o anda ne yaptığınızı da yakınınızdaki insanlarla ya da arkadaşlarınız ile eğlenceli ve basit bir şekilde paylaşabiliyorsunuz.

Özetle Foursquare yakınınızdaki mekanlara odaklanmış bir servisken WhoNear insanlara ve onların ne yaptıklarına odaklanmış bir servistir.
  • Paylaş
3

Anıl Yolgiden, ''Benzer uygulamalardan farklı olarak WhoNear’da mekanlardan bağımsız olarak, check-in yapmanıza gerek olmadan, nerede olduğunuzu otomatik olarak paylaşabiliyorsunuz.'' şu cümlede otomatik olarak paylaşıyor derken tam olarak nasıl oluyor,kafama bir soru takıldı.
Soru : Yan yana olan iki farklı mekanı nasıl algılıyor ? ( Örneğin ; X kafesiyle , Y kafesi dip dibe siz X kafesinde bulunuyorsunuz,bunu algılayabiliyor mu ? )

Gökhan Örün, merhaba, konumlar harita üzerinde bulunduğunuz enlem ve boylam olarak tutuluyor adres de sadece Ülke ve Şehir olarak tutuluyor. Yani mekanlar yok. Eğer diğer kullanıcıların sizi harita üzerinde görmesine izin verdiyseniz en son bulunduğunuz yeri haritada görebilirler, ama izin vermediyseniz sadece size ne kadar uzaklıkta olduklarını görebilirler (ör. 3km, 5km, 1km'den az şeklinde). Android telefonlarda whonear yarım saatte bir konumunuzu otomatik olarak güncelliyor ve eğer 1-2 km yakınınızda bir arkdaşınız varsa da uyarı veriyor, ne kadar uzaklıkta uyarı vermesini istiyorsanız uygulama içinde ayarlayabiliyorsunuz.

Cemal Tekin, süper bişi bence, kaç kişi kullanıyor ne süredir faal

Foursquare'i kim yaptı bilmiyorum ama WhoNear'ı yapanı tanıyorum. Benim için en büyük fark budur!
  • Paylaş
Bu iki uygulama dışında bugünlerde çıkan Socialeyes adlı uygulamayı da kullanmanızı öneririm. Socialeyes paylaştığınız moda göre, arkadaşlarınızla buluşmanızı sağlayan bir sosyal network uygulaması. Örnek olarak kahve içmek istediğinizde, arkadaşlarınıza bildiri gidiyor ve uzun zamandır görüşmediğiniz arkadaşınızla buluşabiliyorsunuz.

Aşağıdaki linkler üzerinden uygulamaya erişebilirsiniz.

iOS:itunes.apple.com/us/app/socialeyes-shar...
Android:play.google.com/store/apps/details? İd=c. . .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1190 Görüntülenme8 Takipçi3 Yanıt