Bilmek istediğin her şeye ulaş

Wikileaks belgelerinde en çok ilginizi hangi belgeler çekti?

halkın genellikle az çok bilgi sahibi olduğu ama birinci elden doğrulanmamış bilgileri wikileaks sayesinde ortaya çıkararak ABD yenibir ehdit unsuru yarattı bence hepsi bu. misal ülkemiz aslında halk arasında konuşulmayan ne varki o belgelerde. başbakanın banka hesapları mı ? yıllardır konuşuluyor, darbecilerin siyasi ilişkilerimi zaten ayna gibi orta da, akp nin gizli politikaları mı  e zaten gizli saklı bişiy kalmadı herşey net başbakan kendisi ağzıyla söyledi bop eş başakanıyım diye.

 

yada abd nin emperyalist oyunları mı ? bilmeyen yada konuşmayan mı var?

 

bu wikileaks işi büyük bir tezgah amaç gene sahte bir düşman ve güvenlik sorunu yaratıp internet ve sanal dünyayı tek elden yönetmek.  gelecekte güvenlik bahanesi ile insanları çiplemeye kadar gidecek yolun önünü açmak. zaten cep telefonlarımızla yarı çipli geziyoruz.

 

 

 

  • Paylaş
gloria-center.org%2f2011%2f08%2fthe-wiki... burada Wikileaks belgelerinin Türkiye ile ilgili olan kısmı var.


Şahsen benim en çok ilgimi bizim ulaşılması imkansız diye düşündüğümüz ikili görüşmelerin ayrıntısına kadar açıklanması çekti.Şahsen ben doğruluğuna inanıyorum çünkü bana çok inandırıcı geldi.Akabinde gelişen olayları düşününce belgelerde yazanlar tamamen destekleniyor.Ayrıca başbakanın onlarca bankalardaki hesapları da kuruşlarına kadar ayrıntılı şekilde verilmiş.Ayrıca Türkiye'deki rejim tartışmaları asker-hükümet ilişkileri  ve Fetullah Gülen'in etkisi belgelerde dikkatimi çeken diğer konu başlıklıarı oldu.Tabi ki üstü kapatıldı, konu saptırıldı yalan canım öyle şey mi olur dendi neyse ki şimdi kimse hatırlamıyor.Sahiden bi Wikileaks belgeleri vardı ne oldu onlara?
  • Paylaş