Bilmek istediğin her şeye ulaş

William Seward Burroughs kimdir?

Beat akımını başlatan yazarlardan biridir. 5 Şubat 1914 de doğup 2 Ağustos 1997'de 83 yaşında vefat etmiştir. Eşcinsel olduğu ve sıklıkla uyuşturucu kullandığı bilinir. Eserlerinde de çoğunlukla bunlardan bahsetmiştir. En çok kullandığı teknik cut up tekniğidir. Bir çok kişi ahlaksızlık, uyuşturucu gibi şeyleri özendirdiğini savunurken bir çok kişi de yazılarını beğenmiştir.

Beat Kuşağı
  • Paylaş
1

Aykut Kardaş, The Nova Express ve The Soft Machine'nin okunması gerekir. Ayrıca The Soft Machine'nin yayınlanması epey sıkıntılı olmuştur, yayınevi mahkemeye çıkmıştır.

Karısını, kafasındaki bardağı vurmaya çalışırken yanlışlıkla hakkın rahmetine kavuşturmuş, farklı uyuşturucu tecrübeleri için dünyanın birçok yerini dolaşmış, Çıplak Makine adlı kitabında bilumum uyuşturucular hakkında ve bunların tedavisinde kullanılan kimyasallar dahil kurtulmaya çalışırken yaşanılan triplerin nelerle yatıştırılacağı hakkında bilgi vererek yine adı geçen eserde İstanbul'da dünya üzerinde görebilecek eroinmanların hepsinden daha çok müptezel görülebileceğini söylemiştir. İlginç adam, bence okuyabilirsiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

961 Görüntülenme6 Takipçi2 Yanıt