Bilmek istediğin her şeye ulaş

Windows 7 makineye Mac OS X kurulumunu sorunsuz bir şekilde nasıl yaparız? Gerekenler nelerdir?

Aslında soruda bir yanlışlık var diye düşünüyorum. Windows 7 için MAC OS X kurulumu diye bir şey yok aslında. Sanıyorum sorulmak istenilen soru MAC donanıma sahip olmayan normal PC'lere MAC OS X nasıl kurulur olacaktı. Bunu iki şekilde yapabilirsiniz. İlk olarak sanal makine(Virtual Machine) kullanarak yapabilirsiniz işletim sistemiminiz(Windows 7)'nin içine sanal bir makine oluşturur oraya kurarsınız. İkinci olarak ise normal Windows kurar gibi direk hard disk'in üzerine kurabilirsiniz bu seçimi ihtiyaçlarınıza göre belirleyebilirsiniz.

Kuracağınız PC'nin özellikleri çok önemli çünkü MAC OS X işletim sistemi normal PC'lerde çok fazla driver sorunu yaşayabilir ses kartı, ekran kartı vb... En başta anakartınızın ve işlemcinizin MAC OS X driverlarına sahip olup olmadığını araştırın çoğu intel işlemcisinde gerekli driverlar bulunabiliyor (ccore2duo, i3,i5...).

Gereksinimleri kontrol ettikten sonra MAC OS X kurulumunu indirmelisiniz ve gerekli BOOT ayarlamalarını yapmalısınız CD den mi yoksa Flash bellek üzerinden mi kuracaksınız ona göre ayarlamaları ve yedeklemeleri yapmalısınız. Tüm bu kurulum işlemlerini daha detaylı anlatan bir kaynak önerebilirim ve gerekli kurulum dosyalarını da oradan indirebilirsiniz.

iphoneyardim.net

Bu web sitesi üzerinde HACKINTOSH kısmında gerekli tüm detayları video halinde dahi bulabilirsiniz. Sitede gerekli kişilere özel mesajla ulaşıp sorularınızı sorabilirsiniz çok yardımcı olan bir ekip gerek adminleri gerekse üyeleri.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1124 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt