Bilmek istediğin her şeye ulaş

Windows 8 yüklü bilgisayar iki günde bir güncelleme yapılacak diyor. Güncelleme başlıyor ancak her seferinde 'güncelleme yapılandırılamadı' yazıp yapılan değişiklikler geri alınacak diyor. Sorun ne olabilir?

Mouse’ u ekranın sağ üst köşesine götürün, “Ara” seçeneğine tıklayın. Buraya “Sorun Giderme” yazın veya “Denetim Masası >Tüm Denetim Masası Öğeleri >Sorun Giderme” bu kısımdan da “Sorun giderme” penceresi açılacaktır. Gelen pencerede “Sistem ve Güvenlik” başlığı altında “Windows Update ile ilgili sorunları düzelt” seçeneğine tıklıyoruz. Karşımıza bir pencere gelecek, buradan “İleri” dedikten sonra varsa eğer sorunlar burada algılanıyor.
Microsoft Windows
Aşağıdaki şekilde görüldüğü üzere karşımıza gelen pencerede bulunan sorunlar altında “Windows Update bileşenlerinin onarılması gerekiyor ” ve karşısında sorunun düzeltildiğini görmektesiniz. Buradan “Kapat” diyerek çıkıyoruz. Artık bu ufak ayrıntıdan sonra Windows Update’ den “Güncelleştirmeleri denetle” deyip, böyle bir sorunla karşılaşmadan güncelleştirmeleri rahatlıkla yükleyebilirsiniz.
Microsoft Windows

alıntı bilisimbilgi.com/windows-guncellestirmel. . .
  • Paylaş
11

Serkan Kiose, Süpermiş bu :)..

Hakan, walla test etmedim ama okuyunca mantıklı geldi kopy ettim

Winterwitch, hepsini deniyorum hadi hayırlısı :P

Hakan, hadi bakalım haber verirsin artık

Winterwitch, olmadı. yine yapılandıramadı

Hakan, küs o na

Winterwitch, bencede :P balkondan aşağı atayım? yada köprüden :P

Serkan Kiose, Hmm.. Kapat aç :p

Winterwitch, adafasgsdhdfh :D .

Hakan, nedense sen becerememişsindir demek geliyor içimden lakin içimde ki sesi bastırmak istiyorum :)

Winterwitch, yok ikinizin dediğini de yaptım yine yapılandıramadı eşşolu eşşek :)

Güncelleme arayüzünde "Gizli Güncellemeler" seçeneğini aktive ederek hepsini seçin (tekrevue.com/tip/restore-hidden-updates-... veya windows.microsoft.com/en-us/windows-vist...). Bu tarz problemler seçili hale getirilmemiş (hidden updates) ama yeni bir güncellemenin ihtiyaç duyduğu başka bir gizli bir güncelleme yüzünden oluyor genelde.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

191 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt