Bilmek istediğin her şeye ulaş

Windows Mobile Marketplace'e Türkiye'den nasıl uygulama çıkarabilirim?

Microsof'tun kendi kayıt sayfasında (http://create.msdn.com/en-US) Türkiye yok?Düzenle
Bende YallaApps konusunda bilgi vereyim.

Öğrenciler için ücretsiz olan servis öğrenci olmayan kullanıcılar için "Yıllık 100 Dolar Ücret" istemekte. Öğrenci olarak üye olabilmek için Microsoft Dreamspark Servisine öğrenci mailiniz ile kayıt olup buradan verilen key ile kayıt olabilirsiniz.

MS Akademinin paylaştığı videoları inceleyebilirsiniz bu konuda:  • Paylaş
Öncelikle düzeltme yapalım Windows Mobile artık yok Windows Phone var. Marketplace Türkiye'ye açıldı ama uygulama geliştirmek için değil son kullanıcı için açıldı. Uygulama geliştirip yayınlama konusunda yallaapps.com/ inceleyebilirsiniz.
  • Paylaş
Teşşekkürler arkadaşlar, YallaApps üzerinden uygulamamızı yükledik şu anda test aşamasında bu bir kaç güne bir aksilik olmazsa markete çıkacak.
  • Paylaş
2

Lepptin, Kolay oldu mu

Gökhan Örün, kayıt olmak ücretsiz, markete uygulama yüklemek için de 33 dolar gibi bir ücret ödüyorsun oldukça kolay, bu arada Türkiye marketinde çıkan bir çok uygulama da yalla apps üzerinden çıkmış ki uygulamamızın sayfasında yalla apps'dan çıktığı gözüküyor.

Model de şu YallaApps microsoft ile anlaşmalı bir geliştirici ve insanların uygulamalarını kendi hesabı üzerinden markete çıkararak aracılık yapıyor. Testler markete geçiş süreleri aslında yine Microsoft market üzerinden gerçekleşiyor Yalla Apps da sonuçları bize iletiyor.

ilk yüklemede basit hatalardan dolayı uygulamamız kabul olmadı ;

ekran görüntürlerinde birinde developer ekran görüntüsü kalmış (ekranında sağ keranınrda pixel koordinatları gösteren bir şerit var)

test için bir hesap göndermemiz gerekiyormuş.

şimdi bu hataları düzeltip tekrar gönderdik ve şu anda test sürecinde.

Windows Phone Marketplace desteğini zamanında Türkiye'ye vermediği için YallaApps üzerinde uygulama gönderiyorduk. Ama Marketplace'in Türkiye desteği artık açılmış durumda. Buda kendi isimlerinizle uygulama yükleyebilme anlamına geliyor. Bütün uygulamalarımı oraya aktarmaya başladım. Sizde kısa süre içerisinde geçmelisiniz.


dev.windowsphone.com adresinde "Submit" butonuna tıklayarak devam ettiğinizde site size adım adım uygulama yükleme konusunda yardımcı olacaktır. Gayet başarılı.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1248 Görüntülenme8 Takipçi4 Yanıt