Bilmek istediğin her şeye ulaş

Windows oyunları içinde yer alan mayın tarlası nasıl oynanır?

Bilgisayar Oyunları
Amaç: Boş kareleri bulmak ve mayınlardan kaçınmak.
  • Temel olarak oyun içerisinde 3 kutu bulunuyor. İçerisinde etrafındaki mayın sayısını gösteren sayı kutuları, boş kutular ve mayın dolu kutular. İlk önce sayı kutularını açarak etrafında kaç tane mayın olduğunu anlayıp, diğer sayı kutularını ve boş kutuları görüp mayınların nerede olduğunu tahmin ederek onları tek tek bayrakla işaretlemiz gerekiyor.
  • Kutuları sol tıklama ile açıyorsunuz, bir mayının nerede olduğunu anladığında o kutuya sağ tıklayarak bayrak koyabiliyorsunuz. Eğer bir sayı açtıysanız ve o sayının etrafındaki mayınlara bayrak koyduysanız, o sayıya çift tıklayarak etrafındaki diğer kutuların kendiliğinden açılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Bir satırda üç kare 2-3-2 görüntülüyorsa, o zaman bu satırın yanında muhtemelen üç mayının sıralandığını bilirsiniz. Bir karede 8 yazıyorsa, etrafındaki tüm kareler mayınlıdır.
Bilgisayar Oyunları
  • Paylaş
Bu sorunun cevabı bende çok ayrı bir yer barındırır :) Lisede bölüm hocamız bana yarın mayın tarlasını yapıp gelin dediğinde, sınıfta herkes birbirinin yüzüne baktı ve hiçbirimizin bu oyunu oynayamadığını öğrenmiş olduk. Yalan olmasın ya işi gücü bırakıp 3 saat sadece bu oyunu oynadım. Mantık olarak oyun 9'lu küpler halindedir ve senin tıkladığın her buton ortadaki yani numarik olarak her birisini bir rakam ile temsil edersek 5 numaralıya denk gelir. Eğer tıklamış olduğun butonda bir rakam belirdi ise bu 9'lu küp içerisinde o kadar mayın var demektir. Her tıklamada 9'lu bloğu analiz ederek mayınlardan kaçınabilirsin ve mayın olduğunu anladığın kısımlara sağ tık ile bayrak yerleştirebilirsin.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

932 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları