Bilmek istediğin her şeye ulaş

Windows üzerinden Android bir yazılım nasıl görüntülenir?

Google'ın resmi emülatörünü kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz:

Android

İlk önce hatırlatmamız gereken bir konu var. Resmi Android Emülatörü yani SDK Manager daha çok uygulama geliştiricilerin uygulamalarını test etmeleri ve daha kolay geliştirmeleri için sunuldu. Ama denemek için uygulama geliştirici olmanıza gerek yok. Android uygulamalarını denemek istiyorsanız bile bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Önce SDK Manager’ın çalışması için bilgisayarımıza iki adet sistem kurmalıyız. Bunlardan ilki JDK dediğimiz Java Development Kit. Bu programı kurmazsanız bir sonraki aşama olan Eclipse kurulumunu yapamazsınız. Şimdi size vereceğimiz linkte Eclipse ve SDK Manager dosyaları mevcut ama JDK yok. Vereceğimiz link Android’in resmi linkidir: developer.android.com/sdk/index.html burdan dosyayı indirin.

Bilgisayarında JDK olmayanlar ise şurdan indirebilir. oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index.htmlAlternatif indirme adresi: download.cnet.com/java-se-6-0-jdk-6/3000-2212_4-10857945.htm... bunu deneyin.

İndirmeler bitince sırasıyla JDK ve Eclipse uygulamalarını kuruyoruz. Daha sonra SDK Manage çalışır duruma gelecek. SDK Manager’ı çalıştırıyoruz. SDK Manager üzerinden Tools sekmesine tıklıyoruz. Orda yer alan Manage AVDs sekmesine tıklayın. Daha Sonra açılan sayfada New deyip yeni bir sanal cihaz oluşturun. Ayarlar size kalmış. Sanal cihaz oluşturduktan sonra sizin verdiğiniz isimle cihazınız Devicelar kısmında yer alır. Seçip Start diyoruz ve Androidimiz başlıyor.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

316 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt