Bilmek istediğin her şeye ulaş

Wireless şifresinin kırılmasını nasıl engellerim?

Wi-Fi şifreleme algoritmanızın türünü modem ayarlarınızdan değiştirerek deneyebilirsiniz. Burada önemli olan; bu ayarı değiştirdikten sonra bağlı bilgisayarlarınız da aynı şifeleme algoritma protokolüne ayarlamanızın gerektiğidir. Bu konuda aşağıdaki kaynaklarda açıklayıcı bilgiler mevcuttur.
  • Paylaş
MAC adress filtreleme. Wireless modeminizin MAC adresi filtreleme kısmına girip yalnızca size ait laptop, bilgisayar cihazlarının MAC adreslerine izin verin. Onların mac aderslerini nasıl bilebilirimki demeyin, istediğiniz cihazlarınızla internete bağlanın. MAC adresi filtreleme kısmına girdiğinizde o an modeme bağlı cihazların MAC adreslerinin listelendiğini ve direk onlara izin veya yasak koyabildiğinizi göreceksiniz. Böylece saldırganın bu adresleri yakalayıp sisteme saldırması dışında yapacağı hiçbir girişim wireless modem tarafından kabul görmez.
  • Paylaş
1

Turgay Aksoy, Teşekkür ederim bilgilendirme için. Ama benim hattıma giren cihazın MAC adresi görünmüyor. Beyaz liste de eklediğim MAC adreslerinden başka görünen cihaz yok. Sorun daha büyük sanırım.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

77 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları