Bilmek istediğin her şeye ulaş

Wordpress kullanarak bir sosyal ağ oluşturmak mümkün mü?

Ya da bununla ilgili sosyal ağ temaları bulunabilmekte midir?Düzenle
Senin için araştırıp buldum bunu : ) wordpress temaları ile neler yapılabileceğinin en güzel örneği wordpress.org/themes/p2
  • Paylaş
1

Kuzeymavi, Eline koluna sağlık teşekkürler

Wordpress'in sosyal bir platforma dönüştüğü eklentisi kendi web sayfalarında mevcut, ismi BuddyPress buradan ulaşabilirsiniz.
wordpress.org/plugins/buddypress
  • Paylaş
Tabi ki de mümkündür ancak bunun için Wordpress kullanmak yerine piyasada satılan açık kaynak kodlu ve makul fiyatlı scriptler mevcut olduğu için Wordpress'in eklentileri ile kaynak kodları ile uğraşmak gereksiz diyemesem de yorucudur.

Envato'nun codecanyon.net/category/php-scripts/social-networking Dr. sinde benzer yazılımları görebilirsin. Ya da benim favorim olan codecanyon.net/item/phpdolphin-social-ne... ? 'i deneyebilirsin.
  • Paylaş
Bir sosyal ağ sitesi oluşturmak mümkün mü diyorsanız eğer, müthiş bir altyapı düzenlemesi ile belki mümkün olabilir : ) ama gereksiz. Onlarca sosyal ağ scripti mevcut.
  • Paylaş
phpdolphin.com/ bunu yapan sanırım wordpressle yaptı : )
  • Paylaş
4

Mehmet Öğmen, Hayır ben satın alıp inceledim, kontrol paneli ya da fonksiyonları ile Wordpress benzemiyor. Hatta alakası yok bile diyebilirim.

Cemal Tekin, Peki kullanışlı değil mi ?

Cemal Tekin, Ne gibi dezavantajları var anlaşılmaz mı kodları ?

Mehmet Öğmen, Eğer bir e-posta adresi belirtirseniz size bir ftp kullanıcı adı ve şifresi gönderirim. Oradan bakıp inceleyebilirsiniz.

Yapabilirsin bunun için uygun eklentileri kullanman lazım. Google'dan wordpress social network module diye aratırsan işine yarayacak eklentiler bulabilirsin.Ama sana tavsiyen bir topluluk sitesi oluşturuyorsan drupal kullanman.
  • Paylaş
Mümkündür. Zaten Wordpress açık kaynak bir script. Daha önce Wordpress bir çok amaçta kullanılmıştı. (Oyun, Video, Torrent, Download vb. )
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1520 Görüntülenme9 Takipçi7 Yanıt