Bilmek istediğin her şeye ulaş

Work and Travel hakkında tavsiyeleriniz nelerdir?

2. İş bulun. Ve mümkünse kasiyerlik olsun. Çünkü çok geliştirir İngilizce'yi.
Bir sorun çıkınca telaşa kapılmayın ve sakin olup soğukkanlı bir şekilde halletmeye çalışın.
Türklerden uzak durun ki İngilizce konusunda zorlanıpta derdinizi İngilizce anlatmaya çalışın ki.İngilizceniz de bu vesile ile gelişsin.
Ve tadını çıkarın. Güzel bir deneyim olacak.
  • Paylaş
Work & Travel yöntemini en iyi kullanan insanlar ingilizler, öyle ki kariyeri doktor, mühendis, maliye, hukuk vb gibi yüksek olan mesleklerde bile mesleğini terk edip hem gezen hem çalışan insanları var. İngilizlerin diğer dünya vatandaşlarından artıları var çünkü. Birincisi dünyanın büyük bir bölgesinde bir zamanlar kurdukları sömürge imparatorluğu sebebiyle vizesiz çalışma olanakları yani bir İngiliz birçok ülkede rahatlıkla çalışırken biz birçok izin ve vize almakzzorundayız. İkincisi ise tabiiki yaygın bir dile ait vatandaşlık bağı. Lise mezunu bir İngiliz öğretmen olarak çalışacak doğal bir lisansa sahiptir. İngiliz olmak yeterlidir bir ülkede ingilizce öğretmeni olmak için, başka ülke vatandaşlarından ise teofl notu istenir. Bu doğal avantaj bile İngilizleri öne çıkarır. Her yıl motosiklet ile kamp yapıyorum tanıştığım ingilizler hayatının bir döneminde hem gezmiş hemde çalışmış oluyor. Türkler için Work & Travel yöntemine en uygun ülkeler abd, Kanada, alaska ve balkan ülkeleri günü birlik işler Avrupa ve uzak doğuya göre daha kolay bulunuyor.
Tabiiki öncelikle günlük ingilizce ve özgüven yeterli olmalı.
  • Paylaş
*WAT amacınızı ve beklentinizi belirleyin.
1) Çok para, az İngilizce
2) Az para, çok İngilizce
3) Kazandığın kadar gezerken harcama ve çok İngilizce
Genelde hepsi bir arada olmuyor. Tecrübelerim bana bunu gösterdi. Eğer NewYork, LosAngeles gibi bir yere giderseniz gezmek anlamında süper ancak, barınma, yeme içme pahalı oluyor. İngilizcenizi geliştirecek sosyal bir iş yaparsanız aşırı kazanamayabilirsiniz. Ek iş bulursanız kazancınız artar, diliniz gelişir. Çalışırken mi gezmek yoksa en son birkaç hafta mı gezmek istediğinize karar verin. *Kalacağınız yeri çok iyi belirleyin, yanınızda bolca konserve ve hazır paketlenmiş şekilde gıda götürebilirsiniz. Ne de olsa 2x23 kg hakkınız var.
*Her büyük şirkete güvenmeyin.
*Uçak biletinizi THY direk uçuş olarak alın. (3-5'in hesabını yapmayın)
Aklıma gelirse eklerim.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

450 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt