Bilmek istediğin her şeye ulaş

Worpdress'in olmazsa olmaz eklentileri hangileridir?

Wordpress Eklenti Önerileri
 1. Wordpress'in güvenliğini sağlamak için öncelikle Better WP Security eklentisini kurmakta fayda var.
 2. Yazılara yapılan spam yorumları elle silmeye uğraşmadan direk engellemek için Akismet eklentisi oldukça faydalı ancak bu eklentiyi kullanabilmek için Akismet API'ye ihtiyacınız var. Bunu da ücretsiz kayıt olarak alabilir ve sınırsız wordpress siteniz için kullanabilirsiniz.
 3. SEO web siteleri için olmazsa olmazdır. Arama motoru optimizasyonu olarak nitelendirdiğimiz SEO doğru bir şekilde ayarlandığında web sitemizin arama motoru botları gözünde değeri artacak ve sitemiz üst sıralarda yer alacaktır. SEO için ücretsiz sunulan WordPress SEO by Yoast, ücretli olarak sunulan WpSEO ya da All In One Seo Pack Pro kullanmak siteniz açısından büyük fayda sağlayacaktır.
 4. Ziyaretçi sayınız arttıkça sitenizin yükü artıyor demektir, ziyaretçi sayınız artsa da sitenizin daha az bandwith yemesi ve hantallaşmaması için W3 Total Cache önbellekleme uygulamasını mutlaka kullanmalısınız.
 5. Sitenizin arama motoru botları tarafından kolay indekslenmesini istiyorsanız Google XML Sitemaps site haritası oluşturucuyu kullanmanızda fayda var.
 • Paylaş
 • Sayfa sayacı: Yazıların günde ya da toplamda ne kadar okunduğunu gösterir.
 • Votio: Yazılan yazıların oylanmasını sağlar.
 • Democracy: Anket eklentisidir.
 • Facebook Share Button: Facebook'ta paylaşma eklentisidir.
 • Paylaş