Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yabancı dil öğrenmenin en iyi ve en kısa yolları nelerdir?

Yabancı dil öğrenmek için hedef dile maruz kalmak önemlidir. O dilin konuşulduğu yerde değilsek mümkün olduğunca kendimizi maruz bırakmamız lazım. Örneğin şarkı dinlenebilir şarkı sözleri takip edilebilir çeşitli kalıpları görmek için. Ya da film izlenebilir ama en kısa ve en iyi yol merak etmek çok araştırmaktır. Merak edin, internetten her türlü araştırmayı yapın. Dil öğrenmek kendi çabanızla alakalı bir durumdur.
  • Paylaş
Ben de tecrübelerime göre bir dili öğrenebilmek için o dilin konuşulduğu ülkede yaşamanın en kısa yol olduğunu düşünüyorum. Böyle bir imkan yoksa da yaşamınızı sanki orada yaşıyormuş gibi değiştirmelisiniz. O dille ilgili her şeyi izleyin ve internetten native speakerlarla iletişime geçin. Düşünce tarzınızı da değiştirin ve içinizden o dilde düşünmeye çalışın.
  • Paylaş
Sadece iletişim kurmak için ise dilin konuşulduğu ülkede bir süre bulunmak en kısa yoldur. Türkiye'de sınav için kullanacaksanız sağlam bir dil kursuna gitmelisiniz.
  • Paylaş
Yabancı dil öğrenim sürecinde çok kalabalık sınıflar ve fazla söz ve soru hakkınızın olmaması maalesef işleri zorlaştırıyor. Alternatif olarak alanında uzman butik dershane veya özel hocalar ile çalışabilirsiniz. Ayrıca "Callan Metot" ile ilgili araştırmanızı tavsiye ederim. Dünyanın en hızlı İngilizce öğrenme yöntemlerinden birisidir. Kendi web sitemde çoğu sorunuza cevap olabilecek yazılarımı okuyabilirsiniz englishturkiye.com/callan-metot-nedir-2 Ayrıca unutmamak gerekir ki, İngilizce'yi öğrenmek ve konuşmak ayrı konulardır.
  • Paylaş
Bir dili öğrenmenin en kısa yolu o dilin konuşulduğu ülkede bir süre kalmaktır ve kursa orada gitmektir. En iyi ve en kısa yolu budur.
  • Paylaş
CNBC-e kanalını izlemek (ingilizce için) Çünkü seslendirmeyle birlikte Türkçe altyazı etkili oluyor.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2307 Görüntülenme9 Takipçi6 Yanıt