Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yabancı dili olan ve ilerletmek isteyen üniversite öğrencileri ne tarz işlerde çalışmalı?

Eğlenceli,insanın kendini görebileceği, geleceği olabilecek işler mesela.Düzenle
Şimdi öğrenciyken tam zamanlı bir işte çalışmak çok zor, tecrübe ve diploma eksiği sebebi ile kendi bölümünüze ait bir işte çalışmak da kolay değil bir de bu iş yabancı dilinizi kullanabileceğiniz bir iş olacak ki, işsizliğin bu kadar sorun haline geldiği bir zamanda, çok zor.
Uluslararası kongre ve fuarlarda çalışmak üzere insan kaynağı sağlayan firmalar var. Bunlar organizasyon düzenleyen firmalara çoğunluğu üniversite öğrencisinden oluşan eleman desteği veriyor.

Bu işlerde neler yapılıyor;
- Firma standlarında görev almak
- Seminer salonlarında görev almak (katılımcılar ile otel/kongre salonu çalışanları arasında iletişimi sağlamak, konuşmacılara mikrofon tutmak, prezentasyon slaytları ile ilgili destek vermek)
- Danışma ve kayıt desklerinde görev almak
- Özel toplantı ve yemeklerde organizasyon şirketinin sağ kolu olmak
gibi ilk etapta eften püften görünse de kişisel gelişime çok katkısı olacak işler.
Ben üniversite hayatım boyunca böyle işlerde çalıştım, öğrenci olarak güzel para kazandım, İngilizce pratik yapmak açısında çok fırsat buldum (Profesörler, iş adamları vb. kişilerle sohbet fırsatları oluyor), network genişletme fırsatı oluyor, bazı kişiler iş fırsatı yakalayabiliyor, çok sayıda sunum izlediğim için ve gerçekten profesyonel sunumlar ve sunan kişiler gördüm ki bunun faydasını iş hayatında çok gördüm.

Sonuç olarak, öğrenciyken sosyalleşebileceğiniz işleri yapmaya çalışın ve işin kolay-zor, kaliteli-kalitesiz görünmesine bakmayın, bu süreçte hiç faydası olmayacağını düşündüğünüz işlerin bile mutlaka faydasını görürsünüz.
  • Paylaş
Şimdi yanlış anlamanı istemem ama, o üniversite öğrencisi mesleğini de göz önünde bulundurarak, yabancı dil içeren işlerde çalışması daha faydalı olmaz mı? Mesela, bölümü ile ilgili bir işyeri ama yurtdışında, bu tür çalışma hizmetleri sağlayan şirketleri internette bulabilirsiniz.
  • Paylaş
Turizm
  • Paylaş
Tatillerde turizm sektöründe çalışmak hem bir miktar para hem de bolca pratik getirecektir. Bunun yanı sıra hem tatillerde hem de okulun yanında tercüme yapmak dili hem pratik hem de gramer olarak bolca ilerletecektir, parasal getirisi de bonus olur. Bunun için İnternet'de bolca online tercüme sayfası bulabilirsiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

979 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt