Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yabancı kızlar neden Türk kızlarına göre daha mütevazidir?

Maksadım burada Türk kızlarını aşağılamak değil.Bilimsel olmayan sadece kendi gözlemime dayanan teze dayanarak bu soruyu soruyorum sizlere.Düzenle
Yabancı derken Avrupalı demek istiyorsanız, nedeni basit. Avrupalı erkekler kadınlara bizde olduğu gibi baskı ve şiddet uygulamaz (şiddet uygulayanları tabii var ama pedofil adamların çocuk gelinleri, kadın cinayetleri diye kavramlar yoktur). Namusu sevişmeyle özdeşleştirmezler, ahlak Avrupalı için diğer canlılara zarar vermemek demektir. Dolayısıyla kızların tamamı erkekler için müsaittir.

Bizde ise kızların çoğu kapatılır, baskı altında tutulur, tanıdıklar vesilesi harici rastlayabileceğiniz, konuşabileceğiniz ve seçebileceğiniz kızların sayısı düşüktür. Kızlarımız da bunun farkındadır.

Ortalama olarak nüfusun yarısı erkek yarısı dişidir. Bu kızların bir kısmı evde tutulunca bir erkek enflasyonu oluşmaktadır, yani erkek fazlalığı, ki bu da erkeğin eşeysel anlamda değerinin, bozulan arz talep dengesi sebebiyle düşmesine sebep olur. Kızlarımız da kendilerini erkeklerin baskı, namus, töre, bakirelik vb. gibi nedenlerle (kendilerine aslında dezavantaj oluşturacak şekilde) çıkardıkları/yükselttikleri değerde görmektedirler. Sonuçta Avrupalı kız da Türk kızı da mütevazilik açısından farklı değildir. Sadece toplumdaki değerleri bizim erkeklerimizin oluşturduğu suni erkek enflasyonu nedeniyle farklıdır.
  • Paylaş
4

Seda Atadan, Ben bu konuda söylediklerinizin bir kısmına katılıyorum ama; Avrupalı dediğimiz noktada, unutmamalıyız ki daha düne kadar Pedofilinin suç olmaktan çıkarılması (eğer çocuğun onayı var ise; ( tırnak içinde çocuğun algısı oluşmadan yapılan her şeyi kabul edebilir normale indirgeyebilir. ) sorun yapılmaması konusunda ülkede tartışmalar ve oylamalar oldu. hatta öyle ki çok ünlü bir fotoğraf sanatçısının portre modelliğini yapan 12-14 yaşlarındaki çocuğun aynı zamanda sevgilisi olduğu bilindiği halde sergileri rekor kırmakta ...bu tür durumları da düşündüğümüzde çok gelişmiş toplumlardan Benim de saydığım Fransa gibi bir ülkede kadın erkek ilişkilerinde sorun olmaması pedofil yahut diğer sorunların olmadığını göstermez, genelleme yapmak biraz fazla olur ben insanoğlunun her güzelliğinde her kötülüğünde yaratıcısı olduğu kanısındayım bu neden ile; her yerde bu değişmez. medeni bir toplumda biraz daha insan davranışları kontrollü ve doygun belki bilinçli olduğu için daha aza indirgenir ama sapkınlık sapkınlıktır ve yüzyıllardır insan alt belleğinde binlercesi kodlu olarak günümüze gelmiştir toplum yargıları değerleri değişse de ilkel ben bazı durumlarda yüzeyde pek çok iyi yada kötü meyvesini verir.

Şaman, Çok haklısınız, ben de zaten uygar ülkelerde pedofili ve kadına karşı şiddetin sadece gelenek, töre olarak olmadığından dem vurmak istemiştim. Her türlü sapkınlık tabii ki her ülkede aynen var ama bunun devlet, hukuk, din, töre desteği her yerde aynı değil. 16 senemi Avusturya'da geçirdim ve orada 16 yaşından küçük bir kızla cinsel ilişkiye giren her yetişkin hapse atılıyor, bırakın evlenmesini vb. Asıl amacım bu yazıyı yazarken arz talep dengelerinden ya da dengesizliğinden dolayı suni olarak artan ve azalan değerlerden dem vurmaktı.

Seda Atadan, Haklısınız yapılanı devlet eliyle desteklemeye giriyor cezalandırılmaması ...yorum için teşekkürler

Şaman, Çok kibarsınız, rica ederim.