Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yakın doğu üniversitesinin hemşirelik tam burslu bölümüne girmek istiyorum bursu nasıl kazanacağımı bilmiyorum, sınava mı tabi tutulacağım?

(Duyduğuma göre bursluluk sınavları çok yüksek puanlar istiyormuş, bilgilendirirseniz sevinirim.)Düzenle
Universitelerin bunyelerinde birden fazla burs cesidi vardir. Ösym, tubitak gibi kurumlarinda bu burs cesitlerinde kontejanlari vardir.mesela her sene bahsettiginiz universite 20 tane tam burslu, 10 tane %50 burslu almayi yök e bildirmistir.eger siz bu burslari alabilecek bir puan alabilirseniz ygs-lys sinavlarindan o zaman tam burslu bir sekilde istediginiz bolumu okuyabilirsiniz.

Ayrica burssuz bir sekilde universiteye girip başarı bursu, bolum birinciligi bursu veya ozel sinavlarla farkli farkli burslar kazanabilirsiniz

Ama birseyden de emin olun;

Universiteye girmek degil, universiteden çıkabilmek zordur : )
  • Paylaş
1

Gizem Kamçı, evet aynen oyle hersey zor üniversitede :)

Sınava tabi tutulup tutulmayacağınızı bilemem. Ayrıca tam burslu kazansanız bile yurt parası, eğitim etkinlikleri fonu, kitap parası gibi ek ücretleri siz vermek zorundasınız. Ne kadar burslu olsa da pahalı bir ülke sonuçta. Tabi siz yine de araştırmaya devam edin. Ayrıca puanlar da o kadar yüksek değil. Kendisi MF3 ten alıyor ve puanı da 200-292 civarı.
  • Paylaş
1

Gizem Kamçı, tesekkür ederim. 200 puan alsamda direk giremeyebilirim çünkü benden daha yüksek puanlılardan almaya başlarlar. sayısalımda pek iyi olmadığı için napıcağımı bilmiyorum.

Tam burslu bölümlere giriş, devlet üniversitesinin herhangi bir bölümüne girmekten farksızdır. Üniversite sınavında belli bir puan alıp buna göre bursu alırsınız. Sorunuz cevabı ise evet sınava girmeniz gerekli.
  • Paylaş
Bursluluk sinavi olmadan da o puani tutturdugumuzda dogal olarak burslu sayiliyomusuz peki bu universite icinde gecerli mi bilen varmi
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

789 Görüntülenme3 Takipçi4 Yanıt