Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dinamik site oluşturmak için wordpress'emi yoksa direk php programlamaya mı yönelmeliyim?

Bu konuda hangi yolu izlemeliyim? 1 yıldır web tasarım üzerine emek harcıyorum ve temel seviyede html, css, flash bilgisine sahibim.Düzenle
Dinamik site oluşturmak için Wordpress'i kullanabilirsiniz tabii lakin büyük projelerde çalışmak bir şeyler yaratmak istediğinizde size Wordpress'i biliyor mu acaba gözüyle yaklaşmayacaklar. Wordpress CMS sistem olduğu için üstünde bir miktar vakit geçiren herkes rahatlıkla dinamik siteler oluşturuyorlar ya da oluşturduklarını düşünüyorlar. Yaşadığım şehir bunun en iyi örneği ve biz bu durumdan çok şikayetçiyiz, kendine yazılımcıyım diyen herkes ya Joomla ile firmalara hizmet veriyorlar ya da Wordpress ile. Kendine yazılımcı dedirtmek istiyorsan PHP'ye yönelmeni önerebilirim çünkü gerçekten esnekliği sayesinde çok farklı şeyler yaratılabilir.

PHP yönünü kuvvetlendiren herkes çok daha kısa bir süre içinde Wordpress'e adapte olur, bu yüzden daha geniş bir yelpaze istiyorsanız PHP :)

Sevgiler
  • Paylaş
1

Evren Acar, Php Ve Web Sitesi Gibi Tam Kavramıyla Nasıl Ögrene Bilirim Ben Amator Olarak Ugrasmak İştiyorum Yanı Kendı kendıme Birseyler Yapmak İştiyorum Cok Heves Ettim Siz Ustalar Gibi Olamasamda Ufak Tefek Seyler Yapmak İştiyorum

Hazır sistemler programlamanın önüne geçmiş görülebilir ama programlama özgün bişeydir. tekdir herzaman diğerlerinin önündedir.
  • Paylaş
Web programcısı olmak istiyorsan PHP en kolay, hızlı öğreneceğin dillerden biri. Eğer sadece ben dinamik içerikli web siteleri yapacağım diyorsan senin gibi düşünen kişiler için hiç programlamaya bulaşmadan sadece wordpress, joomla, drupal gibi içerik yönetim sistemlerini kurcalama, öğrenmek ve fayda sağlamak yeterli.
  • Paylaş
PHP öğrenmelisiniz, gerçekten bu işten zevk almak istiyorsanız php öğrenin. Sonra javascript'in kütüphanesi olan Jquery'i öğrenin. Web Sitesi yapacaksanız sadece bunlar fazlasıyla yeter(HTML CSS zaten biliyorsunuz). PHP ile kendi CMS'nizi yazabilirsiniz. Zaten sadece websitesi yapılmıyor bu teknolojiler ile. Online hizmetler, alışveriş, bilet, ticketing sistemleri vs. bir sürü farklı şey yapıalbilir.
  • Paylaş
Php öğrenin cms yapmayı bilin ama standart projelerde (kurumsal site tanıtımı vs) wordpress kullanın amerikayı birdaha keşfetmeye gerek yok .. vakit nakittir. sizin için yüzlerce programcı wordpress geliştiriyor.. sizi bir sürü dertten kurtarıyor .. güvenlik.. teknolojik geliştirme vs vs özel projeleri özel olarak kodlayın....mümkünse mvc yapısını kullanın .. php bu konuda zengin yii frame work öneririm... ama php ile ugrasmayayım daha hızlı web sayfası geliştireyim dersen asp.net ve c-sarp php göre daha hızlı öğrenip daha hızlı proje geliştirebilirsin....
  • Paylaş
Php öğrenmelisin elbette aynı zamanda da wordpress sisteminin mantığını da çözmüş olacaksın çünkü wordpress php ile yazılmış bir sistemdir ve böylece wordpressi geliştirebilir daha kolay düzenleyebilirsin.
  • Paylaş
Bencede PHP öğrenmeye bak sen... wordpress öğrenip hazıra alışma..kendi dahada geliştir PHP öğrenerek...
  • Paylaş
Hem öğrenmek hem de site yapmak istiyorsanız PHP, html, jquery ve css ile çalışacaksınız.

Amacınız sadece içerik üretmek ise o zaman Wordpress tercih etmelisiniz.
  • Paylaş
10 gun ugrasayim sonra para kazanayim, zamanla php'ye dalarim diyorsan hemen wordpress'le basla. vakitte sikinti yok diyorsan, php'ye dal.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1663 Görüntülenme12 Takipçi9 Yanıt