Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yaklaşık bir yıldır aralıklı olarak kimliğini bilmediğim bir sapık tarafından facebook üzerinden rahatsız ediliyorum ve sapık artık beni tehdit etmeye başladı. Ciddi sebeplerden ötürü de ailemin haberi olsun istemiyorum ve bu sebeple savcılığa başvuramıyorum. Bunu nasıl halledebilirim?

Sapık bir şekilde telefonundaki tüm numaralara ve fotoğraflara ulaşmış. Bu özel resimlerimi yaymakla beni tehdit ediyor. Sürekli farklı fake adresler açıp bana mesajlar atmaya devam ediyor.Düzenle
Yapabileceğiniz tek şey profili şikayet edip engellemek. Önerim facebook ya da diğer sosyal medya hesaplarınızda gittiğiniz yerleri ya da yaşadığınız yer, iş yeriniz gibi bilgileri paylaşmamanız. Facebook'taki gizlilik ayarlarında her şeyinizi arkadaşınız olmayanlara kapayabilirsiniz ve arkadaşınız olmayan kişilerden mesaj almamanız da mümkün. Telefonunuzdaki numaralara ve fotoğraflara ulaşmış olması ilginç, nasıl yaptı bilmiyorum ama gizlilik ayarlarıyla iletişimi keserseniz bence sorun ortadan kalkacaktır.
  • Paylaş
Sizi rahatsız ettiğini düşündüğünüz kişi sizi tanıyor olabilir yoksa telefon ve resimlerinizi nasıl ele geçirsin?? Yada bloutut servisiniz sürekli açık kalıyor olabilir açık kalmamasına dikkat edin güvenlik kodu belirleyin otomatik olan güncellemeleri iptal edin yani bütün uygulamalarınızı manuel kodlamaya çevirebilirsiniz. Bloutut hizmetiniz açık kaldığı anda bilgilerinize ulaşılır bu yarımı dikkate alınız. Sizin için sahte hesaplar açıp size sözlü ve psikolojik tacizde bulunuyosa benim uyguladığım yöntemi deneyebilirsiniz zararını değil faydasını gördüm sosyal hesabım olsun arkadaşlarımla sosyalleşmeye devam edeyim diyosanız isminizi değiştirerek ve kendinize yakın bulduğunuz dost ve arkadaşlarınıza özel mesajla yada arayarak yeni hesap durum bilgisi verebilirsiniz ama bu bilgileri gerçekten güvendiğiniz insanlarla paylaşınız. Yeni hesabınızı oluşturduğunuzda gizlilik ayarlarınızı en yüksek düzeyde güncelleyebilirsiniz feysbukun gizlilik ilkesi kullanıcılarına makul standartlarda gizlilik seçenekleri sunuyo. Sizin başınıza gelen belanın benzeri benim başımdada olduğundan sizi çok iyi anlıyorum umarım bu beladan en kısa zamanda kurtulursunuz. Örn: kendi Cevahir Çakır ismimi Jawair Chaker's ismiyle değiştirdiğim gibi isminize yakın isminizi çağrıştıran nickler oluşturabilirsiniz.
  • Paylaş
İşin hukuki yönünü avukat aracılığıyla düşünebilirsiniz. Avukatınıza vereceğiniz vekaletname sizi temsil etmesini sağlayacaktır. Bu sayede ailenizin haberi olmasına gerek kalmayacaktır.
  • Paylaş
Eğer engelleme veya Facebook'tan uzaklaşma gibi yöntemler işe yaramıyorsa; Sapığı tanımıyor ve "ciddi" bir şekilde rahatsız ediliyorsanız ailenize haber verip savcılığa şikayette bulunmak doğru olacaktır.
  • Paylaş
Şahıs sizinle iletişime geçtiğinde print screen ile yazışmaların ekran görüntülerini alabilirsiniz ve sonrasında Siber Suçlarla Mücadele Şubesine başvurabilirsiniz. Sizden şahsın iletişim kurduğu profilleri ve mesajları göstermenizi isterler. Muhtemelen şube, bu kişi sizinle iletişime geçtiğinde rol yaparak onun kimliğine ulaşmanızı önerecektir. Kimliği belli olunca da gerisini onlar hallederler zaten.
  • Paylaş
Asıl ondan kurtulmanız savcılık ama siz ailem duymasın diye bunu yapmak istemiyorsunuz bu yüzden şikayet etmeniz de işe yaramayacak ve telefonunuza ulaşmış bunu gizli bir şekilde polis yoluyla halledebilirsiniz veya siz bir hacker tutarak siz de onun elindeki bilgilere ulaşabilirsiniz...
  • Paylaş
2

Ruhsar Keleş, Bunu düşündüm ama Nasıl bir hacker bulabilirm ki

Abdullah Gürel, valla şuanda nasıl bir hacker bulacağının konusunda pek bir fikrim yok tanıdığımda yok ama burada onunla ilgili bir konu ve soru sorarsan yardımcı olurlar keşke polise gidebilsen...

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1226 Görüntülenme10 Takipçi6 Yanıt