Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yalnızlık hissini nasıl yok ederiz?

Yalnızlık hissinin nasıl yok edileceğini tam olarak bilmiyorum. Ama yalnızlığın ne olduğu, yalnızlığın neden kötü olduğu, yalnız olmakla olmamanın ne gibi farklılıkları olduğu (iki türlüde yararlar ve zararlar) gibi sorular yalnızken düşünülebilir. Bu sayede hem hissinizi unutursunuz hem de yalnızlıkla ilgili düşünceleriniz şekillenir. Eğer hala yalnız olmanın daha zararlı ve kötü olduğunu düşünüyorsanız da neden yalnız olduğunuzu anlayacak sorular sorarsınız. Belki yalnız olmamak için kendinizi veya davranışlarınızı değiştirmeniz gerekiyordur. Sonuçta yalnız olmayarak bu his giderilebilir veya başka bir şeylerle uğraşarak veya hayvan besleyerek, bilemem yani.
  • Paylaş
Eğer bir insan kendini yalnız hissediyorsa o insan ya yalnızdır ya da etrafında ilgisini çeken, kendisini anlayacak birini bulamıyordur. Yalnızlık duygusu her zaman yaşanıyorsa duygu durumuyla ilgili bir durum olabilir, sadece belli ortamlarda yaşanıyorsa o ortam terk edilir veya kendine yakın biri bulmaya çalışılır. Yalnızlık duygusunu genellikle mükemmeliyetçi insanların katı tavırlarından dolayı yaşadığını düşünürüm, belki sizin beklenti düzeyiniz yüksek olabilir ve hata kabul edemediğiniz için etrafınızdan kendinizi ayrıştırdığınız için olması gerektiği gibi yalnız hissediyorsunuzdur. Biraz daha detaylı soru olsaydı nokta atışı yapmaya çalışırdım ama genel bir soru olmuş.
  • Paylaş
1

Dilan Dogan, Toplumun icerisindeyken yalnizlik hissini nasil yok ederiz aslında sormak istedigim soru.Ama istediğim cevabi aldim zaten teşekkürler..

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

23 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt