Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yalnızlık hissini nasıl yok ederiz?

Yalnızlık hissinin nasıl yok edileceğini tam olarak bilmiyorum. Ama yalnızlığın ne olduğu, yalnızlığın neden kötü olduğu, yalnız olmakla olmamanın ne gibi farklılıkları olduğu (iki türlüde yararlar ve zararlar) gibi sorular yalnızken düşünülebilir. Bu sayede hem hissinizi unutursunuz hem de yalnızlıkla ilgili düşünceleriniz şekillenir. Eğer hala yalnız olmanın daha zararlı ve kötü olduğunu düşünüyorsanız da neden yalnız olduğunuzu anlayacak sorular sorarsınız. Belki yalnız olmamak için kendinizi veya davranışlarınızı değiştirmeniz gerekiyordur. Sonuçta yalnız olmayarak bu his giderilebilir veya başka bir şeylerle uğraşarak veya hayvan besleyerek, bilemem yani.
  • Paylaş
Eğer bir insan kendini yalnız hissediyorsa o insan ya yalnızdır ya da etrafında ilgisini çeken, kendisini anlayacak birini bulamıyordur. Yalnızlık duygusu her zaman yaşanıyorsa duygu durumuyla ilgili bir durum olabilir, sadece belli ortamlarda yaşanıyorsa o ortam terk edilir veya kendine yakın biri bulmaya çalışılır. Yalnızlık duygusunu genellikle mükemmeliyetçi insanların katı tavırlarından dolayı yaşadığını düşünürüm, belki sizin beklenti düzeyiniz yüksek olabilir ve hata kabul edemediğiniz için etrafınızdan kendinizi ayrıştırdığınız için olması gerektiği gibi yalnız hissediyorsunuzdur. Biraz daha detaylı soru olsaydı nokta atışı yapmaya çalışırdım ama genel bir soru olmuş.
  • Paylaş
1

Dilan Dogan, Toplumun icerisindeyken yalnizlik hissini nasil yok ederiz aslında sormak istedigim soru.Ama istediğim cevabi aldim zaten teşekkürler..

Yalnızlık hissinin bu kadar kötü hissettirmesine ve yok edilmesine gerek yok. Neden herkes bu kadar şikayet ediyor yalnızlıktan bazen anlayamıyorum. Yalnızlığı sevmeye ve ona alışmayı deneyebilirsiniz. Ben geçmişte yalnızlık fobisi olan biri olarak şuan çoğu şeyi yalnız yapmaktan daha çok keyif alıyorum. Tek başına bir yere gidip içmek, yemek yemek, seyahat etmek de çok güzel olabiliyor. Hatta öyle bir noktaya geliyorsunuz ki artık etrafınızda insan görmek istemiyorsunuz. Ben dengeyi bir türlü sağlayamadım ama belki siz yapabilirsiniz :) Yalnızlık varsa zaten yok edilemez. . .
  • Paylaş
Asla yok olmaz ama azaltılabilir. Bu da, 'Azalttım, kendimi şimdi o kadar yalınz hissetmiyorum' deyip de işin peşini bırakmakla olmaz. Bu eylem, yaşanan süre boyunca sürekli olmalıdır. Tıpkı bisiklete binmek gibi, yavaşlayınca düşersiniz.
Peki nasıl azaltılır? Süreklilik arz eden davranışlarınızı gözden geçirin. Bunlar yüzünden böyle hissediyorsunuz. Mesela karşı cinsten arkadaş bulamıyorsunuz. Hep aynı kategoride kişileri seçmeye eğilimli olabilirsiniz. Kategorinizi değiştirmeyi deneyin. Sürekli takıldığınız bir şey yüzünden sosyalleşemiyorsunuzdur. Mesela, Ganyan bayisine takılmaktan, insan içine çıkmaya harcayacağınız vakti öldürüyorsunuzdur.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

123 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt