Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yalnızlık hissi nasıl yokedilebilir?

Müslümansanız bunun çözümü namaz ve duada mevcut ama diğer türlüsü için şuan bildiğim bir yol yok. Çünkü insanlarla olan muhabbetlerin sınırlılıkları bu yalnızlık hissine engel olmak için yetersiz, bana yetmiyor.
  • Paylaş
1

Insan, Dünya'da kendini hiç yalnız hissetmeyen bir inançsız yoktur. İnsan ancak Allah'a inanmakla yalnızlıktan ve yalnızlık korkusundan kurtulur.

Aklıma en kısa ve en güzel yoldan çözümü geldi ama yazarsam ateistler üstüme çullanır.
Kimsenin başına gelsin istemem, hayattaki en kötü şeylerden biri.
  • Paylaş
2

Dilan Dogan, Ateistler ustune niye cullansin ki???Nasil yok edebilirim cidden ihtiyacim var

Insan, Yaratana inan, her anını onunla paylaş, her an seni gördüğünü duyduğunu bil, dua et(Dua etmenin çok büyük yardımı olduğunu psikologlara sorabilirsin)
Bunun dışında, ailenle bağlarını iyi kur, teknolojiyle bağlantını azalt, muhabbet et insanlarla, ve en önemlisi "evlen" kendini çok genç ya da evlenmek için yeterli seviyede görmüyor olabilirsin ama evlenmek o kadar karmaşık ve zor bir şey değil. Ondan sonra çocuk sahibi ol.

Nasıl bir yalnızlıktan bahsediyorsun o önemli bence. Herkesin içindeydin bir şeyler güzel gidiyordu ve sonra birden dış dünyadan uzaklaşmaya mı başladın? Yoksa insanların(dış dünyanın) içine girmek isteyip de girememe durumu mu? Şahsi fikrim yalnızlık iyidir, kaçmak için sebeptir. Kendi içinde tekrar değerlendirirsin olup bitenleri, zihnin açılır, kalabalıkta göremediğini görürsün, tazelenirsin. Yalnızlık hissine gelecek olursak; kendimi diğer insanlardan ayrı görme sebebimdir. Yanında kalabalık var ama yalnızsın. Olsun istediğin zaman aralarına karışırsın istemediğin zaman karışmazsın sana bağlı.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

39 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları