Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yalnızlık, insanlara karşı duyulan güvensizlik gibi psikolojik sorunların tedavisi var mıdır? Bu tür insanlara nasıl davranmalıyız?

Bunlar tedavi edilecek durumlar değildir. Daha ziyade bir kişinin hayattaki duruşu varoluşu olarak değerlendirilebilir. Her ne kadar kulağa iyi gelmese de herkes bildiği şekilde var olarak rahat eder. Dolayısı ile ''Yalnız ve Güvensiz'' olduğunu ''bizim'' düşündüğümüz kişiler aslında kendilerini o şekilde rahat hissediyor olabilirler. Bizimle ne kadar ve nasıl ilişki kuruyorlar ve ne kadar ilişki kurmamıza izin veriyorlarsa ancak o kadar davranabiliriz...
  • Paylaş
Yalnızlıktan kurtulunabilir, sosyal olarak dolayısıyla kafa dengi her türlü paylaşım içinde olabileceğin birini tanıdığında ama insanlara çok güvenmekte kötü bir durum hayal kırıklığına uğrayabiliyosun. tanımadığın birine zaten güvenemezsin tanıdığın insanlara da güven duyman onların verdiği hissiyata dayalı herkese güvenmemek adamına göre muamele yapmak en iyisi sanki. eğer hiç kimseye güvenemiyorsan sebebi geçmişte yaşadığın yanılgılar hayal kırıkları olsa gerek bunun tedavisi mutlaka vardır hayatta gerçekten güvenebileceğin insanlarda vardır sen denk gelmemişsindir muhtemelen. kendinde ölçüp tartıp bir yol izleyebilirsin. bu kişiler illa arkadaşın sevgilin olmasına gerek yok annen kardeşin vs. olabilir demekki güvenebileceğim kişiler var diyebilmek açısından. diğer türlü çok çekilmez bir yaşam olur zannediyorum :(
  • Paylaş
3

Aslı Key, Aslında bu soruyu bir arkadaşım için sordum. İnsanlardan nefret ettiğini, onlara asla güvenmeyeceğini söyledi. Onun için endişeleniyorum ve yardım etmek istiyorum. Bunun içinde çözüm yolları arıyorum. Yanıtınız için çok teşekkür ederim :)

Fat E., rica ederim inşallah kurtulur kötü bi durum :S

Yalnızlık ya da sözü edilen diğer durumlar, tedavi edilip "düzeltilmesi" beklenen sorunlar olarak görülmemeli. Bu tür insan olarak tanımlamak da pek doğru sayılmaz. Çünkü sözü edilen hisler belirli durumlarda ortaya çıkan yaşantılar olarak değerlendirilmeli. Her insan yalnızlık hissedebilir, ya da her insan bazı insanlara güven duymamayı seçebilir. Sadece, bu his ya da tarzların, insanın yaşam işlevini bozması durumunda üzerinde çalışılabilir konular olması söz konusu olabilir. Bu tip insan dediğimiz bir insan tipi tanımlamak pek doğru olmaz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1165 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları