Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yalnızlık kendi tercihin olursa mutluluk verir.

Yalnızlık mutluluk verici bir seçim olabilir. Her sanatçı bütün eserlerini yalnızken yaratır. Bunu tabii ki boş zamanlarını televizyon ve sohbetle geçirenler anlayamayacaktır ama bir şeyler yaratabilmek ancak yalnızken mümkündür ve yaratıcılığın verdiği doyum neredeyse tüm sohbetlerin ve televizyon programlarının vb. verebileceği doyumdan kat be kat fazladır. Muhakkak ki sadece kendisiyle barışık olan insanlar yalnızlığı tercih edip bir de mutlu olabilirler. Diğerleri de yalnız olabilirler ama bu onlara mutsuzluk verecektir.
  • Paylaş
Ya da birey zorundalık yerine yalnızlığı tabi olarak tercih edenin yalnızca kendisi olabileceğinin farkına vardığında mutluluk duyar.
  • Paylaş
Diğer insanlar seni yalnız bıraktığı böylece onlardan uzaklaştığın için yalnız kalırsın. Yani bu onların tercihidir, senin değil! Yani kimse "insanların ilgisinden geberiyorum ama insanları istemiyorum" demez. Bunun da bu sebepten bakarsak mutlu olunacak bir tarafı yoktur. Sadece kendimizi kandırmaya çalışırız mutluyuz diye ya da en iyisi gerçeği kabulleniriz!
  • Paylaş
İsterseniz çok güzel yalnızlığa gömülürsünüz. Sizi arayanlara yanıt vermezsiniz, arasalar dönmezsiniz, gelseler yüzlerine bakmazsınız. İsterseniz çok güzel yalnız kalırsınız ve sizin tercihiniz olur ama mutluluk vermez, sizi içten içe kemirmeye başlar ve işte o anda etrafınızdaki herkesi kaçırdığınız için istemeseniz de artık yalnızsınızdır...
  • Paylaş
Yalnız kalabilmek, sizin tercihinizse mutluluk vericidir doğru. Her dakika "birileri yanımda olsun" diye dolanmayan bazı şahıslar, kendisi ile kalabilmenin güzelliğini anlar, bilir ve mutlu olabilir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

629 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt