Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yalnızlık nedir? Herhangi bir mekanda (ev vb.) tek başına kalmak mı? Arkadaşsız, dostsuz, akrabasız vb. kimsesiz olmak mı? Herhangi birinin yardımı olmadan desteksiz kalmak mı? Yeryüzünde tek kalmak mı?

Ya da hayatta tek başına varolmaya çalışmak mı? Yoksa sevmekten/sevilmekten yoksun olmak mı? Ya da başka herhangi bir şey mi?Düzenle
yalnızlık  anlaşılmamaktır.
  • Paylaş
 Millet başkasını aşağılayınca ona değer vermeyince kendini yücelttiğini sanır. Bu insanların büyük bir kısmının düşüncesi böyle. Bu toplumun arasında herkese değer vermeye çalışan kişiler ise yalnız kalanlardır , bu sonucu doğuran baharatlar da çirkin olmak ve komik olmamak gibi şeyler.
  • Paylaş
Söylediğini senden başka kimsenin duymamasıdır, bence. Bazen ağzın kıpırdamadan söylersin, bazen de sesli söylersin ama sadece sen duyarsın.
  • Paylaş
Yalnızlığı hangi anlamda kullanıyorsan o anlamdadır.

Ayrıca kimse yalnızlığa itilmez, o bir tercih meselesidir. Ya da kişinin kendini toplumdan soyutlaması, onların gereksiz iletişim ve mutualist menfi dayanışmalarının bir parçası olmak istemeyiş ile alakalıdır.

Yalnız insanın kendini tanımaya daha çok zamanı vardır; kendini ve bedenini, davranışlarını tanıdıktan sonra, diğer insanların hareketlerini okuyabilir, görünenin ötesindeki dönen tiyatral oyunları büyük bir hınç ile izleyebilir. Ve farkındalığı olan insan yalnız kalır, çeperin dışına çıkmak, işleyen bir şeylerin parçası olmamak ancak düşünebilen bir insan yapabileceği türden bir şeydir.
  • Paylaş
Yalnızlığı anlamam için, yalnız bir hayat yaşamalıyım... Yaşamadan yorum yapmam yanlış olur..
  • Paylaş
2

Solsoledo, Hayat aslında yalnız yaşanan birşeydir İlginç Adam, sadece onu başkalarıyla paylaştığını sanarsın o kadar!

İlginc Adam, Demek ki, kendimi nasıl kaptırmışsam bu oyuna, yalnız olmadığımı düşünebiliyorum...

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1071 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt