Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yandal programı nedir? Avantajları ve dezavantajları nelerdir? Yandal yapmaya değer mi?

Yandal programı okuduğunuz üniversitede not ortalamanız izin verdiği müddetçe aynı fakülteden başka bir bölümden sertifika alarak mezun olabilmenizi sağlayan bir sistemdir. Çiftanadaldaki diplomanın yerine sertifika verilmektedir. Bu da diploma yerine geçmediği için iş hayatında pek bir etkisi yoktur.  Onun yerine çiftanadal ya da  mezun olunca yüksek lisans yapmanızı hiç olmadı ona ayıracağınız zamanı dil kursunda harcayarak kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederim.
  • Paylaş
 işe başvurduğunu ve yandal yaptığınız bölüme göre değişebilir, avantaj da sağlayabilir. örneğin kimya bölümü okumadıysanız fakat işiniz gereği kimyayla ilgili bir şirkette işe girecekseniz bu artı sağlayabilir. aynı fakülteden olma zorunluluğu yok, birçok farklı bölümden yandal yapılabiliyor fakat tabi ki tüm bölümlerin yandal yapabilecekleri bölümler değişiklik gösteriyor.
  • Paylaş
Hiç bulaşma derim. Ama dersen ki ben ders çalışmayı, derslerde aldığım başarıdan haz duymayı ve bununla yetinmeyi seviyorum diye o zaman karışmam. Yoksa özel sektörde kimse sana yandal yapmışsın diye madalya takmaz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

3858 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları