Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yanlış bölümde okuduğunu fark eden kişi ne yapmalıdır?

Yanlış bölüm, yanlış kız/erkek, yanlış otobüs, yanlış çorap ya da yanlış olan her neyse yavaşça yere bırakıp arkana bile bakmadan kaçman gerekir. Bunun ne zamanı, ne şekli, ne de nasılı vardır.
  • Paylaş
Bende buna örnek bir öğrenciyim. Öncelikle gerçekten bu konuda deneyim edindiğimi bilmenizi isterim. Güzel bir durum olmadığı için, tercih döneminizi çok ayrıntılı ve düşünerek yapmanızı tavsiye ederim. Üniversite kazanmak demek her şey demek değil bunun farkında olmak sınav dönemi öğrencileri için çok önem gerektiriyor. Ben de bölümümü 2.sınıftayken bıraktım. Aslında okula başladığım ilk günden itibaren aklıma koymuştum. İlk yılımda değiştirmek istedim ancak okul puanı kesildiği için değiştiremedim, ikinci sınıfa geçer geçmez aklıma koydum ve bölümümü değiştirdim. Geleceği olmayan bir bölümü okumak ayrıca mutsuz bir şekilde okumak yerine bölüm değiştirmenin sizi daha mutlu edeceğine eminim. 2 ya da 3 yılı kayıp değil, gelecek için kazanç olarak görmenizi dilerim. Ayrıca bu kararı verirken ailenize de kendinizi iyi anlatıp destek almanız, bu karar aşamasında yardımcı olur. Dilerim kimse bu durumla karşılaşmaz ilk tercihiniz mutlu sonunuz olur.. :)
  • Paylaş
Aynı durum şuan bendede var . Bölümü sevmiyorum istemeye istemeye gidiyorum derslere. Katlanıyorum mecburen ama seni engeleyen bir şey yoksa değiştir bence.
  • Paylaş
Zararın neresinden dönülse kardır diyerek acilen bölüm değiştirilmelidir.
  • Paylaş
Kaçıncı sınıf olduguna baglı
  • Paylaş
Son sınıfta bile olsa bölümünü değiştirip,istediği bölümde okumalıdır.Çoğu kişi bunu fark eder ama aynı bölümde okumaya devam eder.Mesleğimiz bütün hayatımızı etkiler.Bu konuda yanlış bir seçim yaptıysak bunu düzeltmek gerekir.
  • Paylaş
Dondurup aynı yıl tekrar tercih yapması sınava girip. Olmadı bitirp baska bölüme girmeli yada şemsiye acılmaz mantıgı ile bitirip o dalda kendını geliştirmeli üzgünüm
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1812 Görüntülenme9 Takipçi7 Yanıt