Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yalnız kalınca hep kötü biri olduğumu düşünürüm yani ben kötü müyüm?

İyi ya da kötü olduğunuzu size sadece kendi vicdanınız söyleyebilir ki o da kötüsün diyormuş. İyi biri olmak istiyorsanız kötü biri olduğunuzu fark etmiş olmanız iyi bir şey, belki bazı davranışlarınızı düzeltebilirsiniz. Öyle bir niyetiniz yoksa bunu fark etmiş olmanız kötü bir şey. Bu durum muhakkak psikolojinizi git gide daha fazla bozacaktır.
  • Paylaş
Kişinin iyi tarafını keşfetmesi kötü tarafını anlamasından geçer, bence iyi gidiyorsunuz.
  • Paylaş
Kötü biri olduğunu düşünmek, belki de "Kötü biri" kavramına olan uzaklığından oluşan bir korkudur. "Kötü biri olma" korkusunu yaşayanlar kolay kolay kötü olamazlar.
  • Paylaş
Yalnızken kendimizi daha çok sorguladığımız doğrudur. Yine de, kötü şeyler yapmak sizi kötü biri yapmaz. Bunun farkına varmanız artık o kötü davranışları sergilemeyeceksiniz demektir. :)
  • Paylaş
Böyle düşündüğünüze göre sebepleri olmalı. Ama yalnız kalınca yeni kötülükler düşünmek yerine nasıl biri olduğunu düşünen, öz eleştri yapan biri sonsuza dek kötü kalamaz. Biraz daha düşünmeye devam edin ve kötü olduğunuzu düşündüren davranışlarınızdan kurtulun. Hatta sonrasında bir boşluk hissederseniz, bu kez iyilik yapma egzersizleri deneyin, sonuç hiç de fena olmayacaktır.
  • Paylaş
Kotu demekle kastedilen sey oldukca degiskendir. Basli basins hicbir sahip oldugumuz ozellik iyi ya da kotu degildir. Icinde bulundugumuz kosullar icerisinde bu ozellik iyi ya da kotu olur.
  • Paylaş
Yalnızken kendimizle başbaşa kalırız duyduğumuz tek ses kendi düşüncelerimizdir toplum yüzünden kendisini kötü hiseden çevresindekilerin bakışından veya düşüncelerinden etkilenen insanlar kendilerinin kötü olduklarını düşünürler. Kimse kötü olmak istemez ama karanlık taraf her zaman daha çekici bir hal almaya başlar
  • Paylaş
Düşüncelerin bunu somutlaştırmaya yetmez. Kime göre kötüsün ya da neye göre buna nasıl karar veriyorsun bunları bir psikolojik danışmanla konuşmanı tavsiye ederim ama şu da unutulmamalıdır kimin iyi kimin kötü olduğunu belirleyecek bizler değiliz.
  • Paylaş
Senin ne düşündüğün önemli değil, kötü bir şey yapıp yapmadığın önemli. Cevap basit:
Kötü bir şey yaptıysan kötüsündür.
Kötü bir şey yapmadıysan kötü değilsindir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

596 Görüntülenme12 Takipçi10 Yanıt

Konu Başlıkları