Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yapı stajı için devlet kurumları mı yoksa özel sektör mü daha faydalıdır? Artıları eksileri nelerdir?

Karar aşamasındayım ve seçme hakkım var.Artıları eksileri nelerdir ?Düzenle
Yapı yani şantiye stajı demek istiyorsunuz sanırım güzel bir proje bulursanız kesinlikle özel sektör daha faydalı olacaktır.
  • Paylaş
Yapı sektörü; -inşaat, proje, imalat, malzeme satışı, ihale, taahhüt, vs... - sadece staj için değil profesyonel çalışma hayatı için de geçerlidir, tamamıyla özel sektörün lokomotif olduğu bir sektördür. Bu yüzden artısıyla eksisiyle gerçeklerle ne kadar çabuk karşılaşırsanız o kadar iyi. Devam edecek olan çalışma hayatınızda da fark edeceksiniz zaten ama artık bahsettiğiniz gibi bir ayrım sadece evraklar da var. Taşeron sistemi, iş güvenliği, ekonomik faktörler, fizibilite çalışmalari, proje usülleri, mesai saatleri hangi açıdan bakarsanız bakın ikisi arasında en ufak bir fark yoktur.
  • Paylaş
Her türlü stajda özel sektör daha öğreticidir.
  • Paylaş
Devlet kurumları prosedür ağırlıklı. Ve yapılan işler hep aynıdır. Staj sürecince hem sıkılırsınız hem de fazla birşey ögrenemezsiniz. Gidin özel sektörde staj yapın kolonu kirişi demiri betonu temeli döşemeyi pilyeyi bindirme boyunu vb... İyice ögrenin: )
  • Paylaş
Özel ya da devlet olmasından ziyade, yapacağın işler önemli. Eğer aktif olarak sorumluluk alıp iş öğreneceksen devlet kurumlarında da, özel sektördeki firmalarda da staj yapabilirsin. Bağlı çalışacağın kişi, alacağın görev sana verilecek sorumlulukları sorgulaman lazım.
  • Paylaş
Özel sektör ancak büyük bir şantiye içinde yaparsan senin için daha faydalı olabilir
  • Paylaş
Özel sektör
  • Paylaş
1

Murat Demir, Tabiki ozel kurumlar,sirketler daha faydali olacaktir.Piyasayi calisma kosullarini bire bir gormenizi saglar.ileriye dönük calisma hayatinizda size fikir verir.Farkli imalatlari birarada gorebilirsiniz.Tabiki bunlari kamu olanaklariylada ogrenebilirsiniz ama cogu kamu kurumuna sadece staj kaydi icin ve sonda dosyanizi imzalatmak icin gidersiniz.onlarinda sizin birsey ogrenip ogrenmemenizle ilgilenmezler.Özelde de boyledir birbakima ama tabiki butun is size dusuyor.isterseniz ogrenme anlaminda gitmeniz gereken surenin fazlasinada devam edebilirsiniz.Kamuda pek mumkun degildir.isin kisacasi her sey size bagli.ogrenmekte yan gelip yatmakta acikcasi.

Özel bence daha iyi
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

513 Görüntülenme10 Takipçi8 Yanıt