Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yapılan yorumları 'beğenmeme' butonu sizce ne kadar samimi? Yardımcı olmak isteyene nankörlük sayılmaz mı bu?

Nadiren kullandığım buton aslında suistimal edilmedikçe en az beğeni butonu kadar samimi. Zaten beğenmeyenin de aldığı küçük cezayla suistimal sorunu da kısmen çözülüyor. Sanırım zaman zaman yardımcı olmak isteyen ama konuya hakim olmayan kişilere, fikir sahibi olmadan önce git biraz bilgini arttır diyor o buton. Bilgisiz fikirlerle yardım isteyenlerin aklını karıştırmak da yardım etmeye girmez sonuçta. İyi niyet bir yere kadar narsisizm her yerde...

Zaten her zaman da sorular yardım isteme amaçlı değil, kimi soru siyah mı tercih edersiniz, beyaz mı şeklinde ya da çocukluğunuzda ne olmak isterdiniz gibi. Bu tür soruların yanıtlarında beğenmedim'e tıklayanları doğrusu ben de anlamıyorum.
-Ne olmak isterdiniz?
-Pastacı

Kullanıcı gelir, okur;
-Hmm ben pasta sevmem

Çtonnnk "Beğenmedim" :)

Ben böyle durumlarda, pastacı diyeni geçiyor beğendiğim bir meslek yanıtını verene

"Beğendim" vermeyi tercih ediyorum.

Gördüğünüz gibi mantık aynı mantık, samimiyet aynı samimiyet ama benim yaptığım eleştiri yapıcı :)
  • Paylaş
Bence sakincasi yok bu butonun olmasinin ben cok kullanmasam da fakat 3 begenmeme de cevabinizin silinmesi tarzi bir olay var bunu bence yoneticiler kaldirmali. Cevabin altina yorum yazmislar bizde yorum yapip cevap vericez veremiyoruz.
  • Paylaş
8

Şaman, Yazdığınız tam doğru değil, yanıt sadece silikleştiriliyor. İsterseniz yorum yapmaya devam edebilirsiniz.

Omer Ayverdi, O kadar silik ki birsey gorunmuyor hatta biraz once kazara kendi yorumumu sildim .:D

Şaman, Hahaha, bunu da düzeltme listesine ekleyeyim, tasarımcı silikliğin iyice bokunu çıkartmış. Neredeyse beyaz üstüne beyaz yazdıracak.

Hakan Köse, Nit ediyorum ben de bunu :)

Şaman, Font koyuluğu meselemiz hala sürüyor, mesela şu anda beyaz üstüne kırık beyaz yazıyorum, bu ızdırabın ne tür bir anlamı olduğunu kestiremiyorum :) Haddim olmayarak tartışmalarda yapmış olduğum check list'i güncelledim :)

Omer Ayverdi, Bir hover effect ile koyulastirilirsa iyi olur bence. Gene silik kalsin farketmez yani.

Hakan Köse, :) Yarına çözülmüş olacak bu da arkadaşlar.. Bunun kaynağı ile ilgili bir yazı yazacağım hatta yakında.. Kısaca bahsedeyim, monitörler arasında bir farklılık var ve bazı monitörler hassas renkleri farklı gösteriyor ve font için seçilen renk yeterince koyu olmadığından rahatsız ediyor.

Omer Ayverdi, Kolay gelsin de senden baska calisani yok mu bu sitenin ? :)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

92 Görüntülenme6 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları