Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yapmış olduğum bir web sitesinde SQL kullanmaktayım ancak anlamsız nedenlerden dolayı veritabanından tabloları veya view'leri siliyor. Sunucuyu değiştirmeme rağmen sorun halen devam ediyor. Neden kaynaklı olabilir?

Tüm .cs dosyalarına baktım ancak bende silme ile ilgili herhangi bir işlem yapılmıyor.Düzenle
Bence bunu net anlamanın yolu, SQL Profiler veya SQL Monitoring yapmak.

Bir ihtimal, SQL Server'da çalışan bir Job olabilir. Gerçi sunucuyu değiştirdim demişsiniz ama ya kodlarınızda atanmış bir job var ya da veri tabanında böyle bir durum vardır.

Bir diğer ihtimal ise, RelationShip oluştururken bir hata yapılmış olması olabilir. Fakat bu View'in tümüyle silinmesini sağlamaz. Bir record silindiğinde, bağlı başka bir tablodaki recordların da silinmesi için oluşturulmuş bir Cascade Rule olabilir. Bunu SQL Server'da tablonun relationship özelliklerinden inceleyebilirsiniz.

Bir de tabii ki tüm tabloların silinmesi durumunu açıklamıyor bunlar. Aklıma şu an başka ihtimal gelmiyor maalesef, çok mantıksız bir durum bence de :)
  • Paylaş
2

Resul Genç, :D sql injection olabilirmi ?

Resul Genç, site yeni aktif oldu 3 gün oluyor,ve user kayıtlarında saçma sapan kayıtlar yapılıyor bunlardan şüpheleniyorum aslında bu kadar ilgi gözterileceğini tahmin etmemiştim :) bu yüzden de gerekli güvenlik önlemlerini almamıştım,ancak şimdi ufaktan ufaktan düzeltiyorum.Güvenlik ile ilgili önerilerinizi okumak isterim selamlar tekrar

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

153 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt