Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yaş ilerledikçe zaman daha hızlı mı geçer?

"Zaman, zaman azaldıkça daha hızlı geçer. " demiş Carl Friedrich Gauss... .
  • Paylaş
5

Şaman, Bak o abi doğru demiş...

Solsoledo, Kendisi "matematikçilerin prensi" ve "antik çağlardan beri yaşamış en büyük matematikçi" olarak da bilinir :) tr.wikipedia.org/wiki/carl_friedrich_gau...

Şaman, Gauss'u bilmeyen mühendis mi olur...

Solsoledo, O zaman mühendis olmayanlar baksınlar :)))

Şaman, Yok yok hocam, bilimsel olmayan mühendisler de var, sürşarz diyeni de gördüm, integrali eğrinin üstündeki alan sanan da.

Siz gençler tabii daha iyisini bilirsiniz ama ilerlemiş yaşımla ben şu kanıya vardım: Zaman hızlı geçmez ama saniye bölü yaşanmış tüm ömür sürekli küçüldüğünden öznel olarak hızlı algılanır.
  • Paylaş
Zaman geçtikçe daha hızlı geçer
  • Paylaş
Ben daha yavaş geçeceğini düşünüyorum enerjinin ve yoğunluğun tavan yaptığı gençlikte zaman anlaşılmıyor ama yaşlılık nedense bana hep yalnızlığı çağrıştırmıştır bu da zamanın geçmeyeceğini düşündürüyor.
  • Paylaş
Yaşlanmaya başladıkça zaman daha yavaş geçmeye başlar. Çünkü gençken istediğimiz her şeyi yapmaya kalkarız, bundan zevk alırız, eğleniriz, zamanın nasıl geçtiğini anlamayız. Ancak yaşlanmaya başladığımızda yapacak şeylerimiz kısıtlanmaya azalmaya başlar. Çoğu şeyden artık zevk almayız. İstediğimiz yere gidemeyiz kafa nereye biz oraya olamayız. Artık iyice yaşlandığınızda ise hayat sizi yormus, bitik bir hale getirmiş olacaktır. Hastalığa falan da yakalanırsanız hayat sizin için eziyet haline dönecek ve artık ölmeyi kabullenip ölümü bekleyeceksiniz.

Sözüm o ki yaşladıkça zaman daha yavaş geçmeye başlar !!!
  • Paylaş
İnsanoğlu doyumsuz olduğu için herşeyi gençken yaptığından yaşlandığında yapacak bir şey bulamaz... Rutin olarak yaşadığı için zaman yavaş geçer.
  • Paylaş
Bence Bu İnsana Bağlıdr Kişiden Kişiye Değişir İnsanın İçinde Olduğu Yaşama Bağlıdır...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

642 Görüntülenme9 Takipçi7 Yanıt