Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yaşlanma korkusunun üstesinden nasıl gelinir?

  1. Korkunun ecele faydası yok gibi bir şey bu.
  2. Yalnız değilsin, herkes yaşlanıyor, yaşlanacak. ( Aslında yaşlılığını görmek iyi bir şey, hiç göremeyedebilirsin bu daha kötü)
  3. Kırışıklıklar bence insana yakışıyor. Bir tatlılık geliyor insan yüzüne.
  4. Ulaşım araçlarında gençler sana yer verecek.( Bu olmasa da olur dediğini duyar gibiyim:).)
  5. Düzenli spor yapabilirsin. O zaman yaşlılığın daha dinç geçebilir. Gelen yaşlı turistlere bakınız zayıflar, dinçler filan. Neden, sürekli yürüyolar çünkü.
  6. Yaşlılara daha çok saygı, sevgi vardır..
Bu maddeler yeterli değil biliyorum ama korkmana gerek yok gibime geliyor.
  • Paylaş
2
Sağlıklı ve kaliteli yaşlanma olgularını benimsemek ve bunları sağlayabilmek için çaba gösteren kişiler bu korkuyu daha rahat yenebilir. Ayrıca kişinin kendiyle ve yıllarla barışması,yaşlanmanın kendine katacağı artıları görmesi,yaşlılığın da getirdiği güzellikler olduğunu daha yaşlanmadan fark etmesi böyle bir korkuyu ortadan kaldırmaya yardım eder. Ayrıca güzel yaşlanmak diye de bir şey vardır ki bu da gençken kendinize yaptığınız yatırımlarla olur,bu da bu korkuya iyi gelecektir.
  • Paylaş
Yaşlanınca her şey çok sıkıcı olacak gibi bir korku varsa şunu söyleyebilirim ki yaşlanınca şuan olduğun kafada olmayacaksın ve o sakin hayat tarzına uygun bir ruh halinde olacaksın.Kötü görünürüm diye korkuyorsan da unutma ki yüzündeki bütün o kırışıklıklar senin tecrübelerinin izleri.Yaşlılık bilgeliktir.Hayat tecrübelerin çoğu insana yol gösterecek.Yaşlanmadan önce yapmak istediğin her şeyi yaparsan yaşlandığında için rahat olur.Sakın keşkeler bırakma.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1036 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları