Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yaşlılıkta ağrılar neden artar? Yaşlılık sebebiyle oluşan ağrılar nasıl engellenir?

Yaşlılık, vücudumuzdaki dokuların yıpranması ve buna bağlı işlev görememeye başlamasıdır. Yaşlılık ağrılarının hemen hemen tamamı kas iskelet sistemi (kemik, eklem, bağ, kas ve eklem kılıfları) dokularının yıpranmasından kaynaklanmaktadır. Kas iskelet sistemi dokularında oluşan problemli bölgelere ameliyatla müdahale etmek demek; cilt, cilt altı dokular ve problemli dokunun etrafındaki birçok dokuya zarar vermektir, bu nedenle sonuçlar yüz güldürücü değildir. Üstelik yaşlılık ağrılarının sebebi olan birçok dokuya birçok ameliyat yapmak risklidir ve çok çeşitli problemleri de beraberinde getirmektedir.
Uygulanan doku yenileme yöntemi ameliyatsızdır, sadece uygulanacak bölge hafif uyuşturulur, herhangi bir kesi yapmadan, sadece enjektör ve benzeri araçlarla yapılır, vücudun tamamına tek seansta uygulanabilir. Bozulmuş dokuyu, yeni ve işlev gören dokuyla değişmesidir. Tamamen doğaldır, herhangi bir kimyasal kullanılmaz, işlem sonrası günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz, hastane yatışı gerektirmez, işlem sonrası ilaç kullanmanıza gerek yoktur ve vücudun doğal mekanizmalarının kullanılmasıdır.

İşlem sonrası ortalama 4-8 haftada yeni dokular oluşmaktadır, doku oluşumu ile birlikte, ağrılar geçmekte, kas iskelet sistemi güçlenmekte, kişinin yaşı kaç olursa olsun hareket kabiliyeti ve performansı artmaktadır. Oluşan dokular yeni olduğundan, kalıcı bir tedavidir.

Bu tedavi, kişinin sağlık durumuna bağlı değildir, yani ileri yaş, kalp sorunları, diyaliz hastası, kanser vb. olsa bile rahatlıkla uygulanabilir.

Tedavinin uygulanma alanları:
  1. Yaşlılığa bağlı ağrıların sebebi olan yıpranmış dokuların tedavisinde
  2. Sporcuların yıpranan dokularının tamirinde (aşil tendiniti, golfçü ve tenisçi dirseği, kas zedelenmeleri, eklem hasarları vb.)
  3. Mesleğe bağlı oluşmuş kas iskelet sistemi problemleri
  4. Ağrılı dokunun tedavisinde vb.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

181 Görüntülenme1 Takipçi1 Yanıt