Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yatak odası nasıl romantik hale getirilir?

Ev

Yatak odası çiftlerin en özel ve samimi alanı. Yatak odasının havası, ilişkinin havasını belirleyen önemli etkenlerden biri. Bu nedenle yatak odasının dekorasyonu ve düzenlemesinde dikkat edilmesi gereken önemli ayrıtılar var. Yatak odasında yapılacak birkaç küçük hem cinsel yaşamı canlandırabilir hem de sınırlı dinlenme anlarının daha verimli kullanılmasını sağlayabilir.
  • Odanın konumu
Yatak odası mümkün olduğunca çocukların veya misafirlerin odalarından uzak olmalı. Çünkü yanıbaşınızdaki duvarın arkasında bir çift kulak varken en özel yanlarınızı ortaya koymak istemeyebilirsiniz. Yatak odasının evin fazla ısınan, aşırı soğuk olan, çok güneş alan ya da hiç güneş görmeyen bir noktasında olmamasına özen göstermek de faydalı olacaktır.
  • Renklerin seçimi
Bir odanın dekorasyonunda en önemli unsurun renkler olduğunu unutmayın. Özellikle yatak odasında seçtiğiniz renklerin baskın ve gergin renkler olmamasına özen gösterin. Açık ve pastel yeşil, mavinin açık tonları veya hafif krem tonları yatak odası için uygun renklerdir. Parlak ve kontrast renkler yatak odasında olması gereken atmosferi yaratamayabilir. Mesela kırmızı romantizmin rengi olarak bilinmesine rağmen yatak odası için pek uygun bir renk değildir.
  • Aksesuar kullanımı
Romantik bir yatak odası tasarlamak için aksesuarların seçiminde de özen göstermek gerekiyor. Odadaki fazla aksesuar boğucu bir etki yaratabilir. Onun yerine dikkati yatağın üzerine vurgulamak gerekir. Kabarık ve yumuşak bir yorganın üzerine kadife gibi yumuşak kumaşlardan yapılmış küçük birkaç yastık yatağı ön plana çıkarabilir. Aynalar da yerli yerinde kullanıldığında farklı cinsel deneyimler edinmenize yardımcı olabilir.
Perdeler veya odadaki eşyalarda çok koyu renkli olmamalı. Açık renklerin her zaman daha pozitif bir etkisi olduğunu unutmayın.
  • Televizyon odada olmamalı
Yatak odasında her an açık olan bir televizyon romantik ortamın bozulmasına neden olacaktır. Televizyon yerine odada hafif ve rahatlatıcı enstrümantal bir müziği tercih edebilirsiniz.

Yumuşak bir aydınlatma da tıpkı renkler gibi odanın ambiyansını etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Küçük abajurlar ve dekoratif mumlar size bu ortamı yaratmak için yardımcı olacaktır.
  • Taze çiçekler
Romantik bir yatak odası yaratmak için suni çiçekler veya koyu yapraklı büyük bitkiler uygun bir seçim olmayabilir. Bunların yerine taze ve hoş kokulu çiçekleri güzel vazolarla birleştirerek odanızda bahar havası yaratabilirsiniz.

Bunların yanı sıra yatağın yanına hazırlanacak hafif atıştırmalıklar ve sabah yatakta yapılacak bir kahvaltı da yatak odanızda romantik esintiler yaratabilir.
  • Paylaş
Oda romantik olmaz! İçindeki insanlar romantik olursa o ortam romantik olur.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1110 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları