Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yatırım bulmaya yardımcı siteler hangileridir?

Yatırım süreçlerini yürütmenin en önemli yollarından birisi direkt yatırımcı ile temasa geçmek elbette ki ancak bu konudaki süreci daha da hızlandıran/kolaylaştıran bazı siteler mevcut. Global anlamda bu konuda bilinirliği hızla artan Gust, Caplinked ve Angel List oldukça faydalıdır. Girişiminizin en son durumunu güncel olarak Crunchbase'deki hesabınızla desteklemek de faydalı olabilir. Türkiye'de bu konuda Webrazzi Veritabanı ve geçtiğimiz günler yenilenen eTohum Veritabanı'na kendinizi ve şirketinizi kayıt etmeniz de faydalı olacaktır. Bahsettiğim siteleri aşağıya not düşüyorum. Unutmayın ki, bu sitelerde yatırımcı ile temasa geçebilirsiniz ama direkt olarak sadece site üzerinden yatırım almanız elbette mümkün değildir. İyi birer araç olarak yatırımcı ile olan temasınızı hızlandırabilirler.

  • Gust: Arayüzünü oldukça başarılı bulduğum ve girişimci - yatırımcı buluşmasına oldukça faydalı bir zemin hazırlayan çok faydalı bir girişim. Türkiye'de Gust üzerinden başvuru kabul eden tek yatırımcı grubu bildiğim kadarı ile GBA - Galata Business Angels.
  • CapLinked: Daha çok yönetim ve raporlama tarafında faydası olan bir yer
  • AngelList: Özellikle yatırım almış ve bu süreçlerini güncel olarak burada tutan birçok girişim ve girişimcinin buluştuğu son dönemin popüler web sitelerinden
  • Webrazzi Veritabanı: Türkiye'nin en geniş girişim, girişimci ve yatırımcı veritabanlarından
  • Crunchbase: Techcrunch destekli eski ve büyük veritabanlarından birisi de bu
  • Paylaş
1

Erdal Gökhan, 1 - İyi bir ürün
2 - Kazanç
3 - İstikrar
olmadan nereye başvurursanız başvurun bir sonuç alamazsanız. Bu üçü tamamsa zaten onlar sizi bulur :)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

644 Görüntülenme7 Takipçi2 Yanıt

Yeni Cevaplanan Sorular