Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yatırımcılar bir internet girişimine yatırım yaparken nelere dikkat etmektedir?

Çok genel hatlarıyla gerçekten olan bir probleme çözüm oluyor mu ve takım o problemi çözebilecek bir takım mı diye bakarlar..
  • Paylaş

İlk kriter yatırım isteyen proje sahiplerinin o işe hevesle sarılması ve o işe çok inanması. Projeye inandığınızı ve bu projenin başarılı olması için özverili bir şekilde çalıştığınızı kanıtlarsanız kolay yatırım bulursunuz. Çünkü yatırımcılar projeyi getiren kişiye bakıyorlar, acaba bu kişi bu işin üstesinden gelebilir mi, acaba gerçekten bunu mu yapmak istiyor, acaba başarılı olabilir mi vs.


İkinci kriter projenin innovatif bir fikir olması. Yani işin pazar payının olması, gelir modelinin olması vs sonraki aşamalar. Eğer bu işi daha önceden yapanlar varsa araştırmaları, nerelerde nasıl yapmışlar ne kadar kazanmışlar bulmalısınız.


Fikirler başka fikirlerden doğabilir ama bu eski fikirlere yeni bir şeyler katabilirseniz o zaman fikriniz tutar. Mesela Serkan Borançılı'nın kurduğu ankara.net ilk açıldığında bir sürü dating ve chat siteleri vardı ama lokasyon bazlı bir dating sitesi yoktu, o sebeble bu fikri hayata geçirdikten sonra çok tuttu, hala da ankara.net ankara'da en çok kullanılan dating sitelerinden birisi.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

684 Görüntülenme8 Takipçi2 Yanıt