Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yatırımcıları proje ile ikna etmek ne kadar ve nasıl mümkün? Riskleri nelerdir?

Diyelim ki bir fikriniz var ve bu fikri projelendirmiş ve sistemsel algoritmasını oluşturmuşsunuz. Bu projenin geliştirilmesi ve hayata geçirilmesi için ne yazık ki devlet destekleri çok iç açıcı değil. Sermaye ve birçok teknolojik altyapı lazım... Bu noktada herkesin düşündüğü şeylerin başında gelen fikri sinai mülkiyet hakları. Projeyi iş adamlarına sunmak ona kaynak aramak ne kadar doğru.. Fikrin veya projenin mülki hakları açısından sıhhatini zedelemeden iş ortağı bulmak ne derece mümkündür?Düzenle
'Projeyi iş adamlarına sunmak ona kaynak aramak ne kadar doğru' kısmı tamamen yanlış. Bu aşamada sadece geri bildirim almak için gidebilirsin. İşle ilgili tüm riskler ortada iken (gerçek müşterilerden edinilmilmiş veri yokken) yatırımcı çekinir doğal olarak (daha önceden başarılı/başarısız girişim tecrübelerin veya yatırımcıyla ilişkin varsa şartlar değişir) . 'Fikrin veya projenin mülki hakları açısından sıhhatini zedelemeden iş ortağı bulmak ne derece mümkündür? ' kısmı için ilgili alanlardaki topluluklara, buluşmalara katılarak arkadaş edinmen lazım. Bu a bir nevi flört. İlişkinizi hackathon veya startup weekend gibi etkinliklerde test edebilirsiniz.
  • Paylaş
Türkiye'deki yatırımcılar malesef fikir aşamasındaki projelere yatırım yapmıyor... Genelde çoğu hazır olan projeleri değerlendirip yatırım yapıyorlar... Fikrini bir nebze hayata geçirip biraz emekledikten sonra bir yatırımcı ile görüşmen daha doğru olacaktır. .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

672 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt