Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yatırımcıya girişim ile ilgili olarak sunum yaparken "Gizlilik Sözleşmesi" yapmak istemek ters etki yaratır mı? Yapılmalı mıdır?

Yatırımın kesinleşmiş olmamasından dolayı ve yatırımcının kendi networkunu bu işe aktarması ihtimalinden dolayı bu şekilde bir çözüm getirilmeli midir?Düzenle
Bu konuyu proje sunumunu yapmadan önce karşılıklı müzakere etmeniz daha doğru olacaktır. Eğer elinizdeki proje -çok göreceli bir kavram olacak ama- katma değeri yüksek ve değerli bir proje ise yatırımcı böyle bir sözleşme imzalamaktan kaçınmayacaktır. Tavsiyem önce bir proje karakteristiği oluşturmanız, daha sonra çalışma programı ve gizlilik şartlarınızı müzakere etmeniz sonrasında tüm datanızı açmanızdır.
  • Paylaş
Sunumu başka bir girişimciye yapacak olsanız bir gizlilik ilkesi üzerinde anlaşabilirsiniz ama karşınızdaki yatırımcı ve siz girişimcisiniz. Gerçekleştirmek istediğiniz işi en iyi siz biliyorsunuz ve bir yatırımcıya sunum yapma noktasına kadar gelmişseniz bir şeyleri açıklamaktan, sunmaktan korkmamalıyız bu kadar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

597 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt