Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yavru köpek alırken dikkat edilmesi gereken özellikler nelerdir?

Köpekler, hisli hayvanlardır. Seçmek yerine seçilmek atılabilecek en doğru adımdır. Bir köpek çok hoşunuza gidebilir, o anda çok sevmiş olabilirsiniz belki ama karakter yapısı size uygun olmayabilir. Bu da sonraki günlerde sevgi mutluluk yerine sinir ve hayvana eziyet olabilir. Sonrası da hayvanın evden gönderilmesi olur ki bu hiç bir zaman istenmeyecek bir durumdur. Bunun yerine acele etmeyin. Köpeği alacağınız yer neresi ise bir kaç gün gidip zaman geçirin. Sizinle en ilgili köpek hangisi ise onu sahiplenin. Bu her iki taraf için de en güzel çözüm.

Ben bu hatayı yaptım. 5 köpek içerisinde dış görünüşü ile beğenerek sahiplendim, şimdi canımı bile feda ederim ama aramızda uyum sorunu var. Çünkü sahiplendiğim köpek diğerleri içinde en haylan olan yavruydu. Benimse onun enerjisini atmasına yardım edecek vaktim pek olmuyor. Bu yüzden bırakın köpek sizi seçsin.
  • Paylaş
Sadece dış görünüşe bakılmamalı özellikleri ve ihtiyaçlarına bakın size uyuyormu onun isteklerini karşılayabilir misiniz ve onu gerçekten mutlu edebilir misiniz o zaman emin olun iki tarafta mutlu olacaktır
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

447 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları