Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yazdığımız senaryoları gerekli yerlere nasıl ulaştırabiliriz?

Son zamanlarda konuyla ilgili platformlar ve hatta belirli gruplar, şirketler oluştu. Ucuza senaryo üretimi yapan imalathaneler demek daha uygun olacaktır. Onun haricinde "ben senaryo yazdım ve çok iddialıyım, noktasından virgülüne kadar herşey olması gerektiği gibi" derseniz projenin türünün ne olduğu da önemli olmak kaydıyla bazı yapım şirketleri ilgilenebilir.

Ama şunu unutmamak gerekir ki iyi niyetli davranarak iyi ya da kötü adı emek olan çalışmaları çaldırmamak, kaptırmamak da gerekir...
  • Paylaş
2

Mustafa Uğur Şen, Cevabınız için teşekkür ederim. Ama o bazı yapım şirketleri kimler oluyor işte? sıkıntı onlara ulaşamamkta. :)

Fatih Metin, Açıkçası tek tek denemelisiniz. Son zamanlarda internet üzerinden senaryonuzu paylaşıp bunu belirli bir komisyon karşılığında satan web siteleri var. Araştırmanızı öneririm.

İlk önce şöyle bir tavsiyede bulunayım... Senaryonuza güveniyorsanız çalınma ihtimali olmaması için hemen noterden tasdik ettirin. Sonrasında hiç bıkmadan, usanmadan, hayal kırıklığına uğramadan televizyon kanallarını dolaşmanız gerekecektir.
  • Paylaş
1

Koray Yeltekin, Noter bu konuda çok maliyetli oluyor. Dilerseniz kendinize mail atmak, tasdix.com'dan tasdiklemek hatta kendi adresinize senaryoyu iadeli taahhütlü göndermek bile işe yarayan yöntemlerdir.

Birçok yapımcı senaryo okumuyor, öncelikle sinopsislere bakmaktalar. Dilerseniz iyi bir sinopsis yazıp öncelikle tanıdıklara (arkadaşınızın arkadaşı yönetmendir vs) göndermeniz. Bazı yapım şirketlerinin kendi senarist ekipleri olduğundan dışarıdan senaryo almamaktalar ama bazıları gerek info'ya atılan gerekse de elden gelen senaryoları büyük bir hassasiyetle değerlendiriyorlar. Örnek verecek olursak BKM ya da TAFF medya gibi. Dilerseniz buralarla irtibata geçmeye çalışın. Küçük yapımcılar sizi yorar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

402 Görüntülenme8 Takipçi3 Yanıt