Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yazılım mühendisliği nasıl bir bölüm? Sizce bu bölüme üniversite tercih formumda, en üst sırada yer vermeli miyim?

Bence meslek seçimini her şeyden önce ilgi alanlarına göre ve hayatta yapmak istediğin işi dikkate alarak yapmalısın. Eğer bilgisayarlara merakın varsa, programlama, web geliştirme gibi şeyleri kendince denediysen yazılım mühendisliğini seçebilirsin. Örneğin şu an bulunduğumuz siteyi geliştirmek bir yazılım mühendisliği işi.
Ancak uzun saatler bilgisayar başında oturmayı gerekirdiğinden yorucu bir iş olabilir ve meraklısı olmayı gerektirir. Elbette bu alana ilgi duyuyorsan şu an ve yakın gelecek için çok geçerli bir iş.
  • Paylaş
1

Yunus Sarıgül, benim teknoloji alanında her şeye aşırı derece merakım vardır . zaten şu sıralar bile pc aşında min 4 5 saat geçiriyorum :) benim asıl korkum şu anda programlama dilleri vb hakkında hiç bişey bilmiyor olmam :-S

Arastırmacı ve yazılım senın ıcın bıcılmıs bır kaftan olacaksa süphesiz. Lakın hayatında bır ısı yapmadıgında sonra yaparım dıyebılıorsan bu ıs pek sana uygun olmayacaktır. Maas kalıtesının senın ıcın avantaj olması yonunde olurken sureklı oturmak sonucunda goz bozuklugu ve obezite gibi sonucları da yanında getırmektedır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR