Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yazılım okuyarak oyun ve uygulama yapabilir miyiz?

Sadece okuyarak ilerlemeniz çok çok zordur. Mutlaka okuduklarınızı teoriden pratiğe dökmelisiniz. Bunu yaparken de kolaydan zora proje seçimleri yaparak ilerlemelisiniz. Ne kadar çok proje o kadar çok tecrübe ve seviye demek.
  • Paylaş
Oyun programlama konusunda yalnızca yazılım yetmez. Grafik yazılım kadar önemli ve zordur. Bu yüzden biri yazılım, diğeri grafikçi en az iki kişi gerekiyor.
Ya yazılımcının belli bir oranda grafik bilmesi gerekir ya da grafikçinin belli bir oranda yazılım bilmesi.
  • Paylaş
Yazılım okuyarak uygulama geliştirilebilir; ama oyun geliştirmek amacıyla yazılım okumak gereksizdir.
  • Paylaş
2

Fatih Buğra, Oyun ypmak için en iyi bolum sizce nedir?

Erben Şamiloğlu, Oyun yapmak için özel bir bölüm olduğunu sanmıyorum. Yazılım geliştirme mantığını iyice anladıktan sonra -ki bu da okulda okumakla değil pratikle oluyor- oyun programlama üzerine yönelebilirsin. Tüm sorularına google ile cevap bulabilirsin. Yabancı forumlarda bununla ilgili sayısız kaynak/soru/cevap bulabilirsin sanırım. gamedev.stackexchange.com iyi bir başlangıç olabilir belki. Burada sorduğun sorular mutlaka cevap bulur.

Yazılım zaten bu işin temeli gerisi biraz araştırma öğrenme istediği... Ama yazılım dediğin çok geniş bir alan nereden başlayacağına karar vermen lazım... Pratik en önemli öğrenme yoludur... .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

325 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt