Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yazılım geliştirirken projenizi yönetmek için hangi programlardan yararlanıyorsunuz?

Çoğumuzun yaşadığı en büyük sıkıntı bir projeyi yönetmek başlangıçtan sonuna kadar bir projeyi düzenli yönetemezsek projenin gidişatı olumsuz oluyor.. Genelde projeleri yönetmek için ms project ,d-jon kullanıyorum fakat yazılımcılar için mükemmel bir proje yönetim sistemi bulamadım.. Önerebileceğiniz bir sistem varmı?Düzenle
Webrazzi tarafından yapılan bir ankette, konu ile ilgili olan soruya verilen cevapların grafiği şöyle;

Yazılım
  • Paylaş
1

Kadircebel, bir yenisi de yolda :)

En basit araçlardan biri zihin haritası araçlarıdır. YazılımYukarıda gördüğünü gibi esas konuyu ortaya çiziyorsunuz ve daha sonra onun ile alakalı anahtar kelimeleri birbiri ile bağlıyorsunuz. Böylece projenin ağaç yapısı ortaya çıkmış oluyor. Bitirdiğim her alanı üstünü çizerek işaretliyorum. Böylece kalan iş ve gereken süre gibi tahminlerde bulunmak kolay oluyor.

Çok basit ama bayağı iş görür.
  • Paylaş
Asana kullanıyorum ücretsiz ve işlerinde gerçekten uzman bir ekip, Dustin Markovitz'in girişimi. .
  • Paylaş
1

Gokhan İnce, asana tek kişilik proje yönetimleri için uygun mudur çünkü önerilen çoğu sistem çok kullanıcılı projeler için yapılmıştır..

Hata takibi için iş hayatında aşağıdaki listede bulunmayan TestTrackPro'yu kullandım. Versiyon yönetiminde svn'i ve git'i öneririm. Her ikisi de açık kaynak. Git Linus Torvald imzasını taşıyor ve github'ın temelini oluşturuyor. Windows için her ikisi için de en iyi grafik arayüzü Tortoise.

code.google.com/p/tortoisegit
tortoisesvn.net
  • Paylaş
Genel iş takibinde çoğunlukla Basecamp kullanıyoruz. Uzaktan çalıştığımız firmalarla Jira, ekip arkadaşlarımızla beraber ortak proje yapıyorsak Trello gayet başarılı çözümler sunuyor. Buna ek olarak ücretsiz bir şey arıyorum diyorsanız Asana'yı tavsiye ederim. İlginç gelebilir fakat geçen gün Github'ın gistlerini to-do list olarakda kullanabileceğimizi öğrendim.
  • Paylaş
Bizde 5 kişilik ekipte asana kullanıyoruz. Birde şu var : trello.com
  • Paylaş
Asana iyidir, asana candır
  • Paylaş
Redmine. Basit ve kullanisli.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1342 Görüntülenme18 Takipçi8 Yanıt