Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yazılım sektöründe çalışan biri performansını artırmak için neler yapabilir?

Gündüz çalışmaya alışsan iyi olur. Böylelikle gece çalışmana gerek kalmayabilir. Gece çalışırken daha konsantre olabilirsin ancak yazılım geliştirme süreklilik isteyen bir iştir. Sürekli olarak gece çalışmak performansı zamanla düşürür ve farkında olmadan zamanla daha az iş yapmaya başlarsın.

Performansı arttırmak için bence işleri uygun paketlere bölmelisin ve paketleri önceliklere yada kolaydan zora sıralamalısın. Ve bir paketi tümüyle bitirmeden sonraki pakete geçmemelisin. Ve tabii bütün bunların işe yaraması için bir deadline tarihin olmalı. Tüm iş üzerinden yada paket başlıklarının grupları üzerinden.
  • Paylaş
Gündüz çalışmayı sanırım hiçbi' yazılımcı sevmez fakat alışmak şart. Performans artımı için tam olarak söylediğin nedir bilemicem ama genelde beyin jimnastiği ile sabahları bile pilin bitmemiş gibi olabilirsin. Onun dışında bir işin içinden çıkamıyor yada yorgun olduğunu hissediyorsan açık hava + temiz su derim ;) 
  • Paylaş

gece gündüz çalışmaktan ziyade düzenli çalışmalısın.Sonuçta sende insansın kafanı dağıtman gerekiyor.Aşırıya kaçmadan akşamları çalışmanın yararlı olduğunu düşünüyorum

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

629 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt