Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yazın çadırla kamp yaparak Ege ve Akdeniz turu yapmayı planlıyorum. Gördüğüm herhangi bir boş alanda çadır kurup orada yatmak bir problem çıkarır mı veya kamp alanı mı aramalıyım? Daha önce yapmış olan veya bilgi verebilecek olan var mı?

Kelebekler Vadisi hariç her yerde! Serbest kamp yapabilirsiniz. Yeter ki yiyecek ve içecekleriniz yeter miktarda olsun. Buna engel hiçbir yasa yoktur. Kabak koyu başta olmak üzere gözünü para bürümüş insanlara karşı dikkatli olmak gerekli. En ufak rahatsız edilmenizde çekinmeden Jandarmayı arayarak durum bilgilendirmesi yapmanız önemlidir. Bu açıdan yürüyüşünüze başlamadan önce bölge Jandarma karakoluna giderek yürüyüş planınızdan bahsetmeniz ve bu konuda tavsiye istemenizi önerebilirim.
Ek olarak Patara, Çıralı gibi Karetta Karettaların yoğun uğrak yerleri ve Müze Kart istenen yerlerde de kamp yapmak yasaktır. Yine de her şey bana göre insan ilişkilerinden geçiyor. Uygun diyalogla Türkiye'de kamp yapamayacağınız nokta olmadığını da söyleyebilirim.
  • Paylaş
Orman kampları veya özel kampları öneririm . Günlük 20 -25 tl cıvarı fiyatı olsa gerek. Hem elk. ve buz dolabıda ve WC gibi hizmetleride var. Tavsiyem önceden kalıcağınız ve geziceğiniz yerlerin planını yapın. İyi eğlenceler.
  • Paylaş
Her ne kadar çadır kamp özgürce gezme imkanı sağlıyor olsa da bir o kadar da güvenlik riski taşıyor. Tek başınıza kamp yapmak istiyorsanız tripadvisor gibi sitelerce oylanmış kamp alanları seçmek lazım. Özellikle kampçılık konusunda tecrübeli değilseniz birkaç kez elektriği, tuvaleti olan kamplarda tecrübe kazanmak önemlidir. Ayhan (Ayhan Şimşek (@zindoz98) dostumuz iyi bir gezgindir onun tavsiyeleri de çok başarılı özellikle jandarma bilgilendirmesi solo kamplarda önem taşıyor. Küçük bir tavsiye daha, yanınıza çok fazla malzeme almayın ancak yanınızda bıçak ve ip olmadan kamp yapmayın. Diğer detaylar için site içi arama yaparsanız çok güzel bilgiler var.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

542 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları