Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yazın saçlara nasıl bir bakım uygulanmalıdır?

Yaz mevsimi sona ererken saçlara farklı şekillerde yıpranma meydana gelir. Deniz suyu, güneş ışınları ve klor saçı zayıflatarak incelmesine yol açar.

Yaz mevsiminde saç derisinde kuruma gibi problemler meydana gelebilir. Bunun önüne geçebilmek için yaz mevsimi süresince saç dibine kesinlikle nemlendirici sürmek gerekmektedir.

Klor ve deniz suyunun zararlı olan etkilerini en aza indirmek için saçları düzenli bir biçimde yıkamak gerekir. Saç derisini canlandırmak için hazır besleyici maskeleri evlerde uygulayabilirsiniz.

Yaz mevsiminin sonrasında saçlarda dökülme söz konusu oluyor ise dermatoloğa danışmak en mantıklısıdır.

Saç dökülmesini bitirmek ve yeni saçların çıkmasını hızlandırabilmek için farklı yollardan birisi hem erkeklere hem de bayanlara yapılan saç mezoterapisidir. Haftalık seansların ardından, ufak enfeksiyonlar yardımı ile yapılan bu teknik ile saça ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri tamamını verip saçı eski canlılığına getirir.
  • Paylaş
Argan Yağını tavsiye ediyorum. Özellikle duştan çıkınca saçlarınız nemliyken bir damla argan yağını önce elinizde yaydırıp sonra saç uçlarınıza yedirin. Saçlarınız deniz ve havuzun bıraktığı kuruluktan kurtuluyor ve yumuşacık oluyor. Ayrıca çok güzel kokuyor.
Saç
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

418 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt