Bilmek istediğin her şeye ulaş

YDS için kelime ezberi nasıl yapılır?

Kelimeyi tek başına ezberlemenin bir manası yok. Cümle içerisinde nasıl kullanılacağını öğrenmek gerekir. Bu da çok metin okumakla mümkün.
  • Paylaş
1

Erkan YILMAZ, çok metin okumak derken kara düzen ing hikaye kitapları mı yoksa akademik çalışmalar mı yoksa ...??

Bir sözcüğün üç boyutu vardır : yazılış, okunuş ve anlam. Bunların her birine gereken önemi vermek gerekir, biri diğerinden daha az önemli değildir. Bu yüzden bir sözcüğü öğrenirken tümce içinde öğrenin. Dil öğreniminde en önemli konu, bence, (eğer varsa) öğretmeniniz ve seçtiğiniz yöntemdir (örneğin okuma kitabı). İnternet de dil öğrenimi için çok uygundur, ancak İngilizce ile ilgili çok sayıda yanlış ve saçma sapan siteler de var. Yöntem olarak değil de dilediğiniz anda başvurabileceğiniz güvenilir bir site olarak tempus.gent.tr sitesini öneririm. Burada sözcüklerin okunuşlarını hem yazılı hem de sesli olarak bulabilirsiniz. En sık kullanılan İngilizce sözcüklere örnekler verilmiştir. Ayrıca can, may, present perfect tense gibi dilediğiniz gramer konusuna sözlük kolaylığında ulaşabilirsiniz.


İngilizce ile ilgili sorularınız olursa, bana buradan sorabilirsiniz. İyi günler dilerim.
  • Paylaş
Bence kelimeler asla liste şeklinde, sıra sıra ezberlenmemeli.
Derler ki, kelimeyi ezberlemeyin, öğrenin. Kelimeyi hayal etmeniz, kelimeyi cümle içinde kullanmanız, okuma parçası içerisinde karşılaşmanız gerekiyor. Yani kelimeyle uğraşmanız gerekiyor bir manada.
Onun için bol bol okuma yapmanızı(makale, gazete, kitap vb.) ya da hemen bir yds soru bankası alıp çözmeye başlamanızı öneririm.(bu konuda önerim: Akın dil yayınları).
Böylece hem kelime dağarcığınız genişler, hem de okuma becerinizi geliştirirsiniz.
Kolay gelsin, başarılar.
  • Paylaş
Severek ve tekrar ederek... Üstüne hayal ederek düşünmek. . .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

116 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları